30 серпня - Міжнародний день жертв насильницьких зникнень
30 сер, 2022 0 Коментарів 221 Перегляд

30 серпня - Міжнародний день жертв насильницьких зникнень

Сьогодні, ми відзначаємо Міжнародний день жертв насильницького зникнення.

Варто підкреслити, що 17 червня 2015 року Україна приєдналася до Міжнародної конвенції про захист усіх осіб від насильницьких зникнень і зобов’язана дотримуватися її положень.
Ніхто не може піддаватися насильницькому зникненню. Це положення встановлено Міжнародною конвенцією про захист усіх осіб від насильницьких зникнень (надалі − Конвенція), до якої Україна приєдналася в 2015 році і зобов’язана як і інші держави – учасниці Конвенції дотримуватися її положень.
Жодні виключні обставини, якими б вони не були, чи то стан війни або загроза війни, внутрішня політична нестабільність чи інший надзвичайний стан, не можуть слугувати виправданням насильницького зникнення (частина друга статті 1 Конвенції).
Відповідно до статті 2 Конвенції насильницьким зникненням уважається арешт, затримання, викрадення чи позбавлення волі в будь-якій іншій формі представниками держави чи особами або групами осіб, які діють з дозволу, за підтримки чи за згодою держави, при подальшій відмові визнати факт позбавлення волі або приховування даних про долю чи місцезнаходження зниклої особи, унаслідок чого цю особу залишено без захисту закону. Жодні виключні обставини, якими б вони не були, чи то стан війни або загроза війни, внутрішня політична нестабільність чи інший надзвичайний стан, не можуть слугувати виправданням насильницького зникнення (частина друга статті 1 Конвенції).
В України правовий статус осіб, зниклих безвісти, визначається Законом України «Про правовий статус осіб, зниклих безвісти за особливих обставин» (далі – Закон), який також забезпечує правове регулювання відносин, пов’язаних із встановленням та обліком, розшуком і соціальним захистом таких осіб та їхніх родичів.
З метою забезпечення координації діяльності державних органів, уповноважених на облік та/або розшук осіб, зниклих безвісти, у тому числі розшук осіб, зниклих безвісти зв’язку з війною росії проти України, яка триває більше 8 років або у зв’язку з надзвичайними ситуаціями природного чи техногенного характеру або іншими подіями, що можуть спричинити масову загибель людей при Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України працює Офіс Уповноваженого з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, на якого покладено повноваження щодо координації розшуку осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, та вирішення інших пов’язаних з цим питань.
Уповноважений координує кол-центр з розшуку зниклих безвісти військовослужбовців і цивільних осіб. Він співпрацює з Національним Інформаційним Бюро при Мінреінтеграції, у питаннях інформації щодо зниклих безвісти.

Алгоритм дій щоб повідомити про зниклу людину:

зателефонуте на “гарячу лінію” кол-центру 0 800 339 247 з понеділка по п’ятницю з 9:00-18:00.
У суботу і неділю кол-центр працює у віддаленому режимі.
Інформація приймається у вигляді повідомлень на номер 095 896 0421 у вайбер та телеграм.
Для зв’язку з працівниками кол-центру можна скористатися електронною адресою: war2022people@gmail.com.

Увага! Оголошення!
Інші новини кві. 2022

Увага! Оголошення!

На виконання листа Міністерства юстиції України та доручення заступника голови обласної державної адміністрації Болехівська міська рада проводить збір та узагальнення інформації щодо фактів порушень з боку Російської Федерації положень Конвенції про...

30 серпня - Міжнародний день жертв насильницького зникнення
Інші новини сер. 2021

30 серпня - Міжнародний день жертв насильницького зникнення

З метою забезпечення гарантій захисту прав та інтересів осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, жертв насильницьких зникнень та членів їхніх сімей, забезпечення державної підтримки таких осіб та членів їхніх сімей, підвищення ефективності...

Україна та Конвенція ООН про права дитини
Інші новини лют. 2021

Україна та Конвенція ООН про права дитини

Тридцять років тому світові лідери взяли на себе історичне зобов’язання щодо дітей у світі, прийнявши Конвенцію ООН про права дитини – міжнародну угоду про дитинство. Вона допомогла змінити на краще життя дітей у всьому світі. Зокрема і Україна...

0 Коментарів

Ми у соцмережах

Пошук на сайті

Випадкові новини

Авторизація