21 кві, 2021 0 Коментарів 4 378 Переглядів

Гузіївський старостинський округ

Староста: Олевич Лідія Іванівна

Контактна інформація
Адреса для листування: 77211, Україна, Івано-Франківська обл., Калуський район, Болехівська міська рада, с.Гузіїв.
Електронна адреса: guziivl6@gmail.com
Телефон: 3-94-09

Автобіографія Олевич Лідії Іванівни

Характеристика старостинського округу

Нормативно-правова база
 Рішення міської ради від 26.11.2020 року №11-01/20 "Про утворення старостинських округів на території Болехівської міської ради";
 Рішення міської ради від 26.11.2020 року №15-01/20 "Про початок реорганізації Тисівської сільської ради, Поляницької сільської ради, Козаківської сільської ради, Гузіївської сільської ради та Міжрічанської сільської ради шляхом приєднання до Болехівської міської ради";
 Рішення міської ради від 26.11.2020 року №12-01/20 "Про затвердження старост";
 Рішення міської ради від 22.12.2020 року №07-02/20 "Про затвердження Положення про старосту".

про населені пункти, які входять до Гузівського старостинського округу
До Гузіївського старостинського округу входить село Гузіїв
Село Гузіїв розкинулося на мальовничих берегах річки Свіча. На території села існували поселення первісної людини. Тут знайдено крем’яні знаряддя праці епохи бронзи. Вперше с.Гузіїв згадується у письмових документах 1515 році. Документів, які відносяться до більш раннього періоду історії села, серед матеріалів архіву не виявлено. Вони не збереглися і не дійшли до сучасника з певних історичних причин і тому документи, які дають нам відомості про історію села Гузіїв є незначними.
У книзі «Спис Галицьких парохій XII-XVI ст.» зазначено, що церква у с.Гузіїв була уже 1578 році.
Наступна згадка про село Гузіїв відноситься уже до 1649-1651 рр. у якій говориться, що «селянин Федір Довбеньчин з села Гурієва втратив 9,5 ланів знищених і спустошених».
Наступну згадку про село Гузіїв знаходимо у фонді Галицької фінансової прокуратури, яка дає нам відомості про історію церкви в селі, і цей документ відноситься уже до початку XIX ст. У документі зазначено, що у селі Гузіїв була дочірня церква під відозвою Пречистої Діви Марії, з дерева, під гонтовим дахом. Церква була побудована на кошти громади. Її вартість становила 425 ринських.
Дзвіниця дерев’яна, під гонтовим дахом. Побудована на кошти громади. Її вартість 12 ринських 30 крейцарів.
Помешкання пароха було новозбудованим, з дерева, під солом’яним дахом. Його вартість 40 ринських. Стайня під солом’яним дахом, з хмизу. Побудована коштом громади. Її вартість 2 ринські 3 крейцари.
У 1898 році у с.Гузієві було засновано читальню “Просвіти”
Перші загальні збори товариства «Просвіта» відбулися 28 листопада 1898 року. На 1898 рік членів читальні було 42, кількість книжок в бібліотеці - 36; головою був отець П. Кульчицький, секретарем - Яків Гошовський. У період першої світової війни і після її закінчення читальня “Просвіти“ у с. Гузієві була нечинною.
У 1809 році у селі існував один торговельний заклад (корчма). У 1869 році у Гузієві Новому було 13 будинків і 94 жителі, а у Гузієві Старому - 89 будинків і 507 жителів.