15 листопада - Всесвітній день рециклінгу, або Всесвітній день вторинної переробки
Історія цього свята веде свій початок з 1997 року, коли жителі США вперше відзначили America Recycles Day. Екологи проводили його з метою заохочення американців, котрі здають відходи у вторинну переробку та купують продукцію, зроблену з вторинної сировини.
Головна мета свята – привернути увагу влади, громадськості та промислових структур країн світу до раціонального та екологічного поводження з різного роду сміттям.
Необхідність вторинного використання відходів, правильна утилізація та впровадження екологічно-виваженої поведінки зі сміттям у власному побуті вже давно стала для людини ключовим питанням збереження навколишнього природного середовища та запорукою власного виживання у майбутньому. Адже обмеженість кількості природних ресурсів вже сьогодні є однією з найбільш актуальних проблем забезпечення життєдіяльності людини. Тому в багатьох країнах світу вже була проведена переорієнтація економіки на раціональне споживання та переробку ресурсів. На жаль, далеко не всюди ця практика ще впроваджена, і тому важливо постійно нагадувати собі та оточуючим про необхідні правила поводження зі сміттям та відходами.
За останні 30 років людство витратило третину наявних на Землі ресурсів. З кожним роком споживання ресурсів збільшується на півтора відсотка. Тому таке важливе значення набуває економія природних ресурсів, пошуки альтернативних ресурсів, вторинна переробка сировини. Вторинною переробкою (рециклінгом відходів, повторною переробкою і утилізацією відходів) називають повторне використання або повернення в оборот сміття чи відходів виробництва. Зазвичай вторинній обробці піддають такі матеріали, як папір, скло, залізо, алюміній, тканини, пластик і т. п., а органічні відходи широко використовують у сільському господарстві. Управління екології та природних ресурсів облдержадміністрації долучається до відзначення свята та нагадує, що багатство природи, її краса і різноманіття будуть завжди супроводжувати людину, яка змусить відходи власної життєдіяльності працювати на благо Землі.
0 Коментарів