Нові обмеження щодо продажу електронних сигарет
13 січ, 2021 0 Коментарів 993 Перегляди

Нові обмеження щодо продажу електронних сигарет

В Україні з 1 січня 2021 року заборонили продаж електронних сигарет і рідин, що використовуються в електронних сигаретах, людям, які не досягли 18 років, на рівні із традиційними тютюновими виробами.
Відповідний законопроєкт Верховна Рада України ухвалила 2 грудня 2020 року.
Електронна сигарета – виріб, який може бути використаний для споживання (вдихання) парів, що утворюються внаслідок нагрівання компонентами такого виробу рідин, що містять або не містять нікотин. Електронні сигарети можуть бути одноразовими або багаторазовими; рідини, що використовуються в електронних сигаретах, – рідкі суміші хімічних речовин, що містять або не містять нікотин, використовуються для створення пари в електронних сигаретах та містяться, зокрема, в картриджах, заправних контейнерах та інших ємностях.
Вже кілька років в Україні заборонено будь–яку рекламу та стимулювання продажу тютюнових виробів, знаків для товарів і послуг, інших об’єктів права інтелектуальної власності, під якими випускаються тютюнові вироби, спонсорство тютюну, а також куріння у громадських місцях.
Однак виробники тютюнових виробів пропонують споживачам нові продукти, зокрема, електронні сигарети та вейпи, які за результати деяких незалежних досліджень є ще більш небезпечні, ніж звичайні сигарети.
Нагадаємо, що законодавством забороняється куріння тютюнових виробів, а також електронних сигарет і кальянів:
1) у ліфтах і таксофонах;
2) у приміщеннях та на території закладів охорони здоров’я;
3) у приміщеннях та на території навчальних закладів;
4) на дитячих майданчиках;
5) у приміщеннях та на території спортивних і фізкультурно-оздоровчих споруд та закладів фізичної культури і спорту;
6) у під’їздах житлових будинків;
7) у підземних переходах;
8) у транспорті загального користування, що використовується для перевезення пасажирів;
9) у приміщеннях закладів ресторанного господарства;
10) у приміщеннях об’єктів культурного призначення;
11) у приміщеннях органів державної влади та органів місцевого самоврядування, інших державних установ;
12) на стаціонарно обладнаних зупинках маршрутних транспортних засобів.
Забороняється, крім спеціально відведених для цього місць, куріння тютюнових виробів:
1) у приміщеннях підприємств, установ та організацій усіх форм власності;
2) у приміщеннях готелів та аналогічних засобів розміщення громадян;
3) у приміщеннях гуртожитків;
4) в аеропортах та на вокзалах.
У місцях та закладах, де куріння заборонено, має бути розміщена наочна інформація, яка складається із графічного знака про заборону куріння та тексту такого змісту: «Куріння заборонено!».
У спеціально відведених для куріння місцях розміщується наочна інформація, яка складається із відповідного графічного знака та тексту такого змісту: «Місце для куріння. Куріння шкодить Вашому здоров’ю!».
Власник, уповноважені ним особи або орендарі відповідних споруд чи окремих приміщень зобов’язані відвести спеціальні місця для куріння, сумарна площа яких не має перевищувати 10 відсотків загальної площі відповідної споруди чи приміщення, обладнані витяжною вентиляцією чи іншими засобами для видалення тютюнового диму, а також розмістити інформацію, передбачену частиною п’ятою цієї статті.
У разі, якщо ваше право на бездимне оточення порушено фізичною особою, потрібно звертатись до органів Національної поліції, якщо суб’єктом господарювання – просимо з письмовою заявою звертатися до головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області.

У МОЗ пояснили, чим можна торгувати в магазинах та кіосках
Інші новини січ. 2021

У МОЗ пояснили, чим можна торгувати в магазинах та кіосках

З 8 січня на всій території України почав діяти «карантин зимових канікул». Він передбачає обмеження діяльності низки суб’єктів господарювання з метою запобігання поширенню COVID-19. Зокрема, забороняється діяльність побутових магазинів. Водночас...

«Кожен третій українець курить» – результати дослідження STEPS
Інші новини лис. 2020

«Кожен третій українець курить» – результати дослідження STEPS

Поширеність куріння в Україні є високою – більше третини населення (34%) віком 18-69 років є курцями. Особливе занепокоєння викликає висока поширеність куріння серед жінок (16,7%), адже курить кожна шоста. Водночас в Україні курить кожен другий...

Зміни до Податкового кодексу: покращення умов ведення бізнесу та підвищення рівня адміністрування
Інші новини вер. 2020

Зміни до Податкового кодексу: покращення умов ведення бізнесу та підвищення рівня адміністрування

14 вересня, Кабінет міністрів України затвердив зміни до Податкового кодексу України та деяких інших законів України в частині забезпечення збалансованості бюджетних надходжень. Проект закону розроблено з метою збільшення надходжень до Державного...

0 Коментарів

Авторизація