З нагоди Всесвітнього дня боротьби з інсультом в Івано-Франківську провели брифінг та просвітницьку акцію
30 жов, 2019 0 Коментарів 709 Переглядів

З нагоди Всесвітнього дня боротьби з інсультом в Івано-Франківську провели брифінг та просвітницьку акцію

Як не опинитися в групі ризику, перенести інсульт та які, власне, наслідки цього захворювання – про це говорили 29 жовтня, у Всесвітній день боротьби з інсультом, в пресцентрі Івано-Франківської обласної клінічної лікарні під час брифінгу на тему «Стоп інсульт». Одночасно відбулася й однойменна просвітницька акція, під час якої пацієнти та просто перехожі могли отримати інформаційні матеріали про небезпеку та профілактику інсульту.
На питання журналістів відповідали професор, доктор медичних наук, завідувач кафедри неврології та нейрохірургії Івано-Франківського національного медичного університету Вікторія Гриб та лікар-невролог палат інтенсивної терапії при відділенні неврології ОКЛ Галина Слюсаренко.
«Сьогодні не просто день боротьби з інсультом – це привернення уваги населення до цієї проблеми, яка займає одне з перших місць за смертністю та інвалідністю серед населення», – зазначила Вікторія Гриб.
За її словами, щороку в світі стається близько 17 мільйонів інсультів. Із числа захворілих 6 мільйонів людей помирає до року, 5 мільйонів залишаються інвалідами. Невтішна статистика й в Україні – 110-120 тисяч інсультів у рік. 
Як запевнила лікар-невролог, запобігти інсультам можливо. Адже інсульт, на її думку, – це не хвороба, а наслідок захворювань, які люди ігнорують, та неправильного способу життя.
«У медичній галузі профілактика інсультів є один із основних пріоритетів, проте – це справа, в першу чергу, пацієнта. Насамперед, потрібно уникати керованих факторів ризику. Бо є ще й ті, на котрі людина вплинути не може: стать (чоловіча більш схильна), вік і спадковість. А от зміна факторів, які піддаються впливу, і є боротьба з інсультом», –  підкреслила Вікторія Гриб.
Найперше – це артеріальна гіпертензія. Кожна людина має вимірювати і, при потребі, коригувати свій тиск, щоб не спричинити руйнування судини та інсульту. Другий фактор – це рівень холестерину і утворення атеросклеротичних бляшок, які блокують нормальне кровопостачання до головного мозку. Наступне, що слід взяти до уваги, – це наш спосіб життя, а саме, потрібно займатися спортом, виконувати фізичні вправи, бути активними. Проте фізичні навантаження мають бути помірні і ритмічні. І, що не менш важливо, не допускати надмірної ваги тіла, пити достатню кількість води, відмовитися від шкідливих звичок, особливо від куріння. Також варто уникати й стресів, більше релаксувати. Дотримання цих норм – це не тимчасовий курс терапії, це – спосіб життя і, водночас, запобігання інсульту.
Лікарі часто скаржаться, що наше населення є безвідповідальним, люди легковажать своїм здоров’ям, що призводить до запущених станів того чи іншого захворювання.
У лікуванні ішемічного інсульту, як розповіла Галина Слюсаренко, тромболітична терапія (тромболізис) є одним із найпопулярніших та найефективніших передових методів. Другий метод, до якого вдаються нейрохірурги – це тромбектомія.
«В нашій справі є надважливим час, – запевнила лікар-невролог. - Людину, в котрої стався інсульт, потрібно якнайшвидше доставити в інсультний центр в обласну чи міську клінічну лікарню».
За світовими стандартами вкластися потрібно в 4,5 години. Якщо проводити тромболізис пізніше – він не дає ефекту. Тому лікарі наголошують, чим скоріше хворого доставлять в лікарню, тим меншими будуть наслідки інсульту і вдасться уникнути інвалідності.
«Цього року ми отримали 25 доз тромболітичної терапії, – розповіла Галина Слюсаренко. – Це звісно мало, адже тільки цього місяця використали 7. Приблизно стільки ж інсультів в нашій області стається щодня. Щоправда, не всі, хто переніс інсульт, підлягають тромболітичній терапії, адже є не тільки багато показів, але й чимало протипоказів».
При інсульті за одну хвилину відмирає близько двох мільйонів клітин мозку, не важко порахувати, що трапиться за п’ять хвилин. І тим більше, зростає ризик виникнення крововиливу, а це вже надскладна патологія. Тому Галина Слюсаренко наполегливо закликала всіх людей: «Якщо у вас є підозра на виникнення ішемічного інсульту, а саме: з’явилась асиметрія обличчя, оніміння чи затерплість в кінцівках, порушення рухів, ускладнилось та порушилось мовлення – не зволікайте і не чекайте, коли симптоми минуть, якнайскоріше викликайте швидку чи самостійно доставляйте хворого до лікаря, адже важлива кожна хвилина».

В Івано-Франківську відбулося навчання щодо імунізації населення

У зв’язку з тим, що в Україні зареєстровані 22 випадки дифтерії, 31 жовтня на базі обласної дитячої клінічної лікарні відбулося навчання для заступників головних лікарів з питань охорони материнства та дитинства, педіатрів та лікарів загальної...

Запитай у лікаря про алергію!

МОЗ України продовжує спілкування лікарів та пацієнтів. 24 жовтня у рамках онлайн-проекту «Запитай у лікаря» відбудеться розмова про алергію, її різновиди, симптоми та лікування. Чому з кожним роком все більше людей страждають на алергію? Як з нею...

У бригадах екстреної медичної допомоги працюватимуть парамедики та екстрені медичні техніки

Кабінет міністрів України вніс зміни до постанови «Про затвердження Типового положення про бригаду екстреної (швидкої) медичної допомоги». Упродовж перехідного періоду - до 2025 року - впровадяться нові стандарти в роботу екстреної медичної роботи....

0 Коментарів

Ми у соцмережах

Пошук на сайті

Випадкові новини

Авторизація