Державна екологічна інспекція України відновлює планові перевірки нехарчової продукції
Від 1 січня 2025 року Державна екологічна інспекція України відповідно до постанови КМУ від 27.12.2024 №1511 відновлює планові перевірки нехарчової продукції ринкового нагляду (перевірка якості автомобільних бензинів, дизельного палива, суднового, котельного палива), які були тимчасово призупинені під час воєнного стану.
Крім того, Державна екологічна інспекція України звертається до споживачів, а також органів виконавчої влади, виконавчих органів місцевих рад, правоохоронних органів, громадських організацій споживачів та об’єднань суб’єктів господарювання, з проханням повідомляти у разі виявлення інформації про розповсюдження продукції, що завдала шкоди суспільним інтересам чи має недоліки, що можуть завдати такої шкоди, і відсутня інформація, за якою виробника такої продукції може бути ідентифіковано, але міститься інформація, за якою може бути встановлено розповсюджувача, у якого було придбано (виявлено) таку продукцію.
Нагадуємо, що відповідальність суб'єктів господарювання передбачено статтею 44 Закону України “Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції”, яка передбачає застосування адміністративно-господарських санкцій.
Так, до особи, яка ввела продукцію в обіг, що становить серйозний ризик, застосовують штрафні санкції у розмірі шести тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (102000,00 грн).
До особи, яка ввела продукцію в обіг, що не відповідає встановленим вимогам (крім випадків, передбачених статтею 28 та частиною третьою статті 29 цього Закону), – у розмірі від двох до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (34000,00 грн - 51000,00 грн).
До розповсюджувача (крім юридичних та фізичних осіб – підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування) в разі недодержання умов зберігання продукції, яка ним розповсюджується, якщо внаслідок цього продукція стала небезпечною та/або такою, що не відповідає встановленим вимогам, цей штраф складає дві тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (34000,00 грн).
До розповсюджувача – юридичної особи або фізичної особи – підприємця, які обрали спрощену систему оподаткування, застосовуються адміністративно-господарські санкції у вигляді штрафу в разі недодержання умов зберігання продукції, яка ним розповсюджується, якщо внаслідок цього продукція стала небезпечною та/або такою, що не відповідає встановленим вимогам, у розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (17000,00 грн).
Також передбачена відповідальність за створення перешкод шляхом недопущення до перевірок у вигляді штрафу в розмірі 170 тис. грн.
Крім того, за результатами державного ринкового нагляду приймається рішення про вжиття обмежувальних (коригувальних) заходів: якщо продукція становить серйозний ризик або одночасно становить серйозний ризик та не відповідає встановленим вимогам - рішення про вилучення з обігу та/або відкликання, заборона надання продукції на ринку; у разі формальної невідповідповідності (знак відповідності нанесено з порушенням вимог або відсутній; не було складено декларацію про відповідність або декларація про відповідність не супроводжує продукцію, ін.) - рішення про усунення формальної невідповідності; продукція не відповідає встановленим вимогам - рішення приведення у відповідність.
Більш розгорнуто ознайомитися з розмірами санкцій щодо порушень законодавства суб’єктами підприємницької діяльності можна за посиланням: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2735-17#Text
0 Коментарів