Штраф за спалювання сухої рослинності до 30 600 гривень!!!
02 вер, 2022 0 Коментарів 119 Переглядів

Штраф за спалювання сухої рослинності до 30 600 гривень!!!

У пожежо-небезпечний період значної актуальності набирає питання виникнення  пожеж в природних екосистемах. Пов’язано це з масовим спалюванням сухої рослинності та її залишків на відкритих територіях. Державна екологічна інспекція Карпатського округу  черговий раз наголошує, що  спалювання сухої трави, опалого листя та інших рослинних залишків, без дозволу відповідних органів, є заборонене законодавством України.  Відповідальність за порушення цієї норми є передбачена Кодексом України про адміністративні правопорушення, що тягне за собою накладення штрафу, згідно статтей 77, 77-1.
Порушення вимог пожежної безпеки в лісах, тягне за собою накладення штрафу на громадян від 1530 до 4590 гривень, а на посадових осіб від 4590 до 15300 гривень. Знищення або пошкодження лісу внаслідок необережного поводження з вогнем, а також порушення вимог пожежної безпеки в лісах, що призвело до виникнення лісової пожежі або поширення її на значній площі, тягнуть за собою накладення штрафу на громадян  від 4590 до 15300 гривень, а на посадових осіб від 10710 до 30600 гривень. За самовільне випалювання рослинності або її залишків,   накладається штраф на громадян від 3060 до 6120 гривень, а на посадових осіб від 15300 до 21420 гривень. Ті самі дії, вчинені в межах територій та об'єктів природно-заповідного фонду, тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від 6120 до 12240 гривень, а на посадових осіб це від 21420 до 30600 гривень.
Але, нажаль, штрафними санкціями не відновити довкілля. Попереджаємо, що при згорянні однієї тони сухої рослинності у повітря вивільняється біля 9 кг мікрочастинок диму. До їх складу входять пил, окиси азоту, угарний газ, важкі метали і низка канцерогенних сполук. В тліючому, без доступу кисню, листі виділяється бензопірен, що здатен викликати у людини ракові захворювання, окрім того, з димом у повітря вивільняються діоксини – одні з найотруйніших для людини речовин. Крім безпосередньої загрози людському здоров’ю, спалювання сухої рослинності призводить до руйнації ґрунтового покриву, адже безпосередньо вигорають рослинні залишки, гинуть ґрунтоутворюючі мікроорганізми. Дуже часто спалювання сухих рослинних залишків призводить до великомасштабних пожеж.
З початку року на території Івано-Франківщини виникло 1868 пожеж в природних екосистемах. Зокрема, трапилося 20 лісових пожеж, 3 пожежі торфу та 3 пожежі сільгоспугідь, вигоріло 1842 сухої трави та сміття.
Про це повідомили на сторінці Івано-Франківської обласної державної адміністрації. Там зазначають, що пожежно-рятувальні підрозділи здійснили –1842 виїзди на ліквідацію таких пожеж, при цьому було залучено 1773 автомобілі та 7130 чоловік особового складу, пише “Західний кур’єр”.
“Під час пожеж загинуло 6 осіб, ще 6– отримали травми. За аналогічний період минулого року виникло 686 пожеж в екосистемах та одна лісова пожежа. Рятувальниками з початку року проведено близько 265 рейдів щодо недопущення спалювання сухостою”, йдеться у повідомленні.
Додамо, що в Україні виникло понад 20 тисяч пожеж в екосистемах, вогнем знищено 742 га.
“Все це великі фінансові витрати і збитки довкіллю, а кошти, які витрачені на виїзди і ліквідацію пожеж, могли б піти на допомогу ЗСУ”, зазначають у дописі.
Лише спільними зусиллями можна уникнути біди. Звертаємося до громадян, керівників сільгосппідприємств та установ з проханням не спалювати суху рослинність, не провокувати таким чином виникнення пожеж, котрі можуть завдати чимало шкоди як людям так і навколишньому середовищу.


Збережемо разом скарби природи!

З року в рік ми з нетерпінням чекаємо весни, рахуємо дні, виглядаємо поки пташки на своїх крилах з далекого вирію принесуть нам весну. Весна зароджує нове життя, відновлює все живе, подає нові сподівання, надії, надихає на творчість. Ми чекаємо,...

За здійснення господарської діяльності без державної реєстрації передбачена адміністративна

За порушення порядку провадження господарської діяльності, у тому числі здійснення діяльності без державної реєстрації як суб’єкта господарювання статтею 164 Кодексу України про адміністративні правопорушення від 7 грудня 1984 року № 8073–X...

Із 16 січня вся реклама в Україні має бути виконана державною мовою

16 січня 2020 року набувають чинності норми статті 32 Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної», який був ухвалений Верховною Радою України 25 квітня минулого року. Ця стаття регламентує використання державної...

0 Коментарів

Авторизація