На підтримку реформ освіти та децентралізації офіційно стартував Швейцарсько-український проєкт DECIDE
02 чер, 2020 0 Коментарів 617 Переглядів

На підтримку реформ освіти та децентралізації офіційно стартував Швейцарсько-український проєкт DECIDE

29 травня 2020 року підписано Меморандум про впровадження Швейцарсько-українського проєкту “Децентралізація для розвитку демократичної освіти” (DECIDE) між Міністерством закордонних справ Швейцарії, представленим Швейцарською агенцію з розвитку та співробітництваМіністерством освіти і науки України та Міністерством розвитку громад та територій України.
Швейцарсько-український проєкт DECIDE - «Децентралізація для розвитку демократичної освіти» буде реалізовуватись в Україні ГО DOCCU у партнерстві з Цюріхським педагогічним університетом (Швейцарія).
Також партнерами в реалізації проєкту стануть обласні державні адміністрації Івано-Франківської, Луганської, Полтавської та Одеської областей, Всеукраїнська Асоціація ОТГ та Державна служба якості освіти України.
DECIDE спрямовано на підтримку двох ключових реформ в Україні - освіти та децентралізації. Він сприятиме посиленню потенціалу ОТГ у розробці та практичній реалізації децентралізованих моделей управління освітою включаючи стратегії розвитку освіти та плани їх впровадження; підвищенню професійного рівня посадових осіб місцевого самоврядування ОТГ в цілому та працівників структурних підрозділів, які відповідають за освіту в ОТГ; вдосконаленню методів та інструментів розвитку громадянського суспільства та залучення громадян до управління освітою.
Результатом діяльності проєкту має стати впровадження та розвиток демократичного, прозорого та підзвітного управління освітою у громадах-партнерах, залучення всіх громадян до прийняття рішень в ОТГ, включаючи учнів та учениць, освітян, представників влади, батьків, представників ЗМІ. 
На національному рівні DECIDE сприятиме розвитку механізмів політичного діалогу, створенню ефективної нормативно-правової бази у сфері децентралізації управління освітою та запровадженню дієвого навчання й управління знаннями.
Проєкт безпосередньо працюватиме у 16 громадах Івано-Франківської, Луганської, Полтавської та Одеської областей. Його перша фаза триватиме з лютого 2020 по січень 2025 року.

24 березня в Україні обговорять питання щодо Методичних рекомендацій та основних завдань з

Мінрегіон спільно з парламентським Комітетом з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, представниками 24 обласних державних адміністрацій, асоціацій органів місцевого самоврядування,...

Івано-Франківщина є однією з найактивніших в Україні із впровадження реформ децентралізації

Вчора в обласній державній адміністрації під головуванням заступника голови облдержадміністрації Світлани Онищук пройшло засідання робочої групи у рамках підписаного меморандуму між Програмою DOBRE, Івано-Франківською облдержадміністрацією та...

Під час запровадження в Україні нової системи адміністративно-територіального устрою будуть

У 2020 році в Україні вже має бути створено нову систему адміністративно-територіального устрою. Це дасть можливість розбудовувати систему багаторівневого врядування, яка є однією з ключових передумов для ефективного планування та впровадження...

0 Коментарів

Авторизація