З Міжнародним днем рідної мови
Щорічно Міжнародний день рідної мови відзначають 21 лютого. Історія свята офіційно розпочинається від 1999 року, коли ЮНЕСКО прийняла рішення підтримати мовне різноманіття у світі. З кожним роком на планеті залишається все менше мов. Це пов'язано зі зникненням носіїв мови та втратою культури певного народу. Тому Міжнародний день рідної мови є чудовим приводом згадати про багатство та особливості своєї мови
Історія боротьби українського народу за рідну мову є нелегкою та кривавою. Однак рідна мова для нас є тим, що зігріває душу та серце.
Мова – втілення думки. Що багатша думка, то багатша мова. Любімо її, вивчаймо її, розвиваймо її! Борімося за красу мови, за правильність мови, за приступність мови, за багатство мови…– Максим Рильський.
Сьогодні ж українці зі зброєю в руках виборюють право розмовляти рідною мовою і бути господарями на рідній землі.
Росія, як і попередніми століттями, знищує українські книги, культурні надбання, полює на патріотів, котрі на окупованих територіях продовжують боротися проти намагань агресора відтворити на одвічно українських землях радянську територію з піонерськими маршами, радянськими піснями та агітплакатами.
«Очевидна істина: мова має значення, – наголошує Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь. – Це та рушійна сила, яка об’єднала українців і весь світ та веде до перемоги України. Підтримувати культурне розмаїття, захищати мови корінних народів, утверджувати українську мову як державну, посилювати обороноздатність держави – наше спільне завдання».
0 Коментарів