Державна підтримка будівництва для сільських мешканців
31 бер, 2023 0 Коментарів 475 Переглядів

Державна підтримка будівництва для сільських мешканців

Програма «Власний дім» розроблена відповідно до Указу Президента України від 27.03.1998 року № 222 «Про заходи щодо підтримки індивідуального житлового будівництва на селі» та діє з метою фінансової підтримки індивідуальних забудовників шляхом надання їм довгострокових кредитів для спорудження індивідуальних житлових будинків та надвірних підсобних приміщень.

Позичальниками кредитів за рахунок кредитних ресурсів Фонду можуть бути громадяни України, які постійно проживають (або переселилися для постійного проживання), будують індивідуальне житло в сільській місцевості і працюють в органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах та організаціях сільського господарства, в особистих селянських господарствах, інших господарських формуваннях, що функціонують в сільській місцевості, соціальній сфері села, а також на підприємствах переробних і обслуговуючих галузей агропромислового комплексу, навчальних закладах, закладах культури та охорони здоров’я, розташованих в межах району, а також особи, на яких поширюється дія пунктів 19 і 20 частини першої статті 6 та абзацу четвертого пункту 1 статті 10 ЗУ “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, та громадяни України, які перебувають на обліку внутрішньо переміщених осіб.

Кредит індивідуальному забудовнику надається до 20 років з внесенням за користування ним плати у розмірі 3 (трьох) відсотків річних від суми отриманого (неповернутого) кредиту на час сплати. Молодим сім’ям (подружжя, в якому вік чоловіка чи дружини не перевищує 35 років) кредит надається до 30 років. Багатодітним забудовникам (троє і більше дітей до 18 років) надається безвідсотковий кредит.

В першу чергу позика надається для завершення раніше розпочатого будівництва житлового будинку.
Надання кредиту здійснюється згідно кредитного договору, що укладається на підставі спільного протокольного рішення Фонду та відповідної комісії територіальної громади.. Позичальниками подається до вищевказаних комісій заява, на ім»я голови територіальної громади та відповідні документи, перелік яких додається (додаток).

Сума кредиту визначається фондом з урахуванням рівня платоспроможності позичальника і не може перевищувати кошторисної вартості об’єкта кредитування та граничного розміру кредиту в сумі 400 тис. гривень для спорудження нового житлового будинку, 250 тис. гривень для реконструкції житлового будинку або добудови незавершеного будівництвом житла, 300 тис. гривень для придбання житла та 100 тис. гривень для спорудження інженерних мереж та підключення їх до існуючих комунікацій.

Об’єкти кредитування в сільській місцевості повинні відповідати площі, за яку не стягується податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, або не є об’єктом оподаткування відповідно до положень статті 266 Податкового кодексу України, квартира- 60 м2, будинок- 120 м кв.

Для забезпечення погашення кредиту позичальник повинен подати нотаріально посвідчений іпотечний договір нерухомого майна забудовника чи договір поруки.

Надання кредиту проводиться грошовими коштами поетапно, згідно з графіком будівництва, який є складовою частиною кредитного договору. Після завершення окремого етапу будівництва, кредитування наступного здійснюється після підписання двохстороннього акту за участю забудовника та представника Фонду.
Протягом усього фінансування будівництва Фонд здійснює нагляд за виконанням етапів робіт та за цільовим використанням наданого кредиту.

Оплата відсотків за користування кредитом проводиться грошовими коштами щоквартально, починаючи з видачі першої частини кредиту.
Погашення кредиту розпочинається позичальником через два місяці після завершення терміну будівництва, який не повинен перевищувати двох років з моменту отримання першої частини кредиту.

Згідно з постановою Кабінету Міністрів України № 516 від 17.07.2015 року “Про затвердження змін, що вносяться до Правил надання довгострокових кредитів індивідуальним забудовникам житла на селі”, військовослужбовцям, резервістам та військовозобов’язаним, подружжю, в якому чоловік або дружина є резервістом або військовозобов’язаним (що підтверджується відповідними документами) з моменту призову під час мобілізації і до закінчення проходження військової служби у особливий період, звільняться від сплати відсотків та нарахувань за прострочені платежі, пені та штрафи на час дії цього особливого періоду.

Позичальник має право на дострокове погашення кредиту та/або внесення плати за користування ним.
До повного погашення кредиту і відсотків за користування ним позичальник не має права продати або передати майнові права на житловий будинок, який будується, третій особі.

Перелік документів, необхідних для оформлення кредиту:
1. Заява на ім’я Голови фонду.
2. Заява-клопотання на ім’я Голови територіальної громади.
3. Клопотання територіальної громади про надання кредиту на ім’я Голови фонду.
4. Довідка сільської ради про склад сім’ї, місце проживання і наявність підсобного господарства та дохід від нього за останні шість місяців.
5. Довідку з місця роботи позичальника і членів його сім’ї із зазначенням доходу, одержаного за 6 попередніх місяців.
6. Будівельний паспорт на будову та (або) повідомлення (декларацію) на початок будівельних робіт.
7. Довідку, видану реєстраційною службою районного управління юстиції або органом місцевого самоврядування, про наявність (відсутність) приватного житла.
8. Висновок про визначення експертної грошової оцінки земельної ділянки, нерухомого майна.
9. Витяг з Державного реєстру прав власності на нерухоме майно про реєстрацію права власності.
10. Заява повнолітніх членів сім’ї позичальника про виконання зобов’язань за кредитом, як фінансових поручителів.
11. Витяг з книг Державного земельного кадастру на земельну ділянку, що передається в іпотеку.
12. Документ, що підтверджує відкриття рахунку в банку.
13. Протокол територіальної громади.

При поданні зазначених документів пред’являються документ на право приватної власності на землю, паспорт та довідка про ідентифікаційний код громадянина України.
За довідками звертатись за номером телефону:
(034 2) 78-94-20 (приймальня);
(034 2) 78-94-21 (бухгалтерія)',
Адреса фонду:
м.Івано-Франківськ
вул. С. Бандери, 77 (каб. 209, 210)

е-mail: fondbudif@meta.ua
https://www.facebook.com/fondbudif - інформаційна сторінка Івано-Франківського обласного фонду щодо програми «Власний дім» в соціальній мережі Facebook

Кабінет Міністрів України змінив порядок бронювання держслужбовців та працівників підприємств
Інші новини лют. 2023

Кабінет Міністрів України змінив порядок бронювання держслужбовців та працівників підприємств

Як йдеться у постанові Кабінету міністрів України №76 від 27 січня 2023 року, заброньованим військовозобов’язаним надається відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації. Зокрема, мобілізація не може перевищувати строк проведення...

Продовжено дію відстрочок від призову на військову службу під час мобілізації
Інші новини лис. 2022

Продовжено дію відстрочок від призову на військову службу під час мобілізації

Як повідомили в департаменті агропромислового розвитку обласної військової адміністрації, набула чинності урядова постанова від 04 листопада 2022 року № 1259, яка на один місяць автоматично продовжує строк дії відстрочок від призову на військову...

Удосконалено Закон України «Про державну підтримку сільського господарства України»
Інші новини гру. 2020

Удосконалено Закон України «Про державну підтримку сільського господарства України»

4 грудня 2020 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо функціонування Державного аграрного реєстру та удосконалення державної підтримки виробників сільськогосподарської продукції». Вказаним законом внесено...

0 Коментарів

Ми у соцмережах

Пошук на сайті

Випадкові новини

Авторизація