Куди звертатися жертвам домашнього насильства в умовах карантину?
15 кві, 2020 0 Коментарів 796 Переглядів

Куди звертатися жертвам домашнього насильства в умовах карантину?

В умовах запровадження карантинних заходів у боротьбі з пандемією COVID-19 у світі відбувається зростання насильства в сім’ї. Ситуація ускладнюється тим, що правоохоронні органи та медичні служби широко задіяні у боротьбі з пандемією.
І хоча ця тема не завжди відкрита у суспільстві, часто жертвами домашнього психічного, фізіологічного, сексуального насильства стають саме діти.
В умовах, коли батьки сповнені панічними настроями, перебувають у стані невизначеності та подекуди втрати будь-яких коштів для існування, безпричинними жертвами таких обставин стають саме діти.
Як відомо, понад 100 тисяч українських дітей виховується в інтернатних закладах. За інформацією, що надійшла на запит Уповноваженого з прав людини з регіонів, у зв’язку із карантинними заходами переважна більшість цих дітей повернулися до своїх родин. Здебільшого це родини, які перебувають у складних життєвих обставинах і потребують соціального супроводу, що в сьогоднішніх умовах є обмеженим.
Наголошуємо, що відповідно до законодавства у сфері протидії домашньому насильству та насильству над дітьми, кожна особа, якій стало відомо про факти насильства над дитиною, зобов’язана невідкладно звернутись до органів Національної поліції України та органу опіки та піклування. Органом опіки та піклування є районна державна адміністрація, виконком міської, селищної ради, ОТГ.
Закликаємо кожного, хто страждає від насильства, або кому стало відомо про випадки насильства у сім’ї, негайно звернутись за допомогою та повідомити уповноважені органи за одним з представлених нижче телефонів:
☎ Оперативна лінія Національної поліції України 102;
☎ Державний кол-центр з питань запобігання домашньому насильству 15-47;
☎ Дитяча «гаряча лінія» 0-800-500-225, 116-111 з мобільного;
☎ «Гаряча лінія» Координаційного центру з надання правової допомоги 0-800-213-103.
Крім того нагадуємо, що Ви можете звернутись до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини: за телефоном ☎ 0-800-50-17-20, на електронну пошту hotline@ombudsman.gov.ua або громадської приймальні Уповноваженого в Івано-Франківській області ☎ 068-010-71-41, на електронну пошту pred.ivanofrankivsk@ombudsman.gov.ua

Мешканці Прикарпаття, у разі порушення їх прав, можуть звертатися до регіональної громадської приймальні Уповноваженого
Інші новини кві. 2020

Мешканці Прикарпаття, у разі порушення їх прав, можуть звертатися до регіональної громадської

Для забезпечення ефективної діяльності Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини та доступності здійснення особистого прийому громадян у кожному регіоні України діють регіональні представництва Уповноваженого з прав людини/громадські...

Уряд посилить заходи безпеки для боротьби з коронавірусом
Інші новини кві. 2020

Уряд посилить заходи безпеки для боротьби з коронавірусом

Для попередження розповсюдження коронавірусної хвороби Уряд планує запровадити більш жорсткі заходи безпеки на період карантину – до 24 квітня 2020 року. Відповідні зміни з одноденним доопрацюванням запропоновано до постанови №211 «Про запобігання...

Вчора розпочала роботу гаряча лінія для осіб, які постраждали від домашнього насильства
Інші новини лют. 2020

Вчора розпочала роботу гаряча лінія для осіб, які постраждали від домашнього насильства

Вчора розпочала роботу гаряча лінія для осіб, які постраждали від домашнього насильства. Сервіс цілодобово доступний за номером 15-47. Дзвінки є безкоштовними зі стаціонарних та мобільних телефонів, анонімними та конфіденційними. Як зазначив...

0 Коментарів

Ми у соцмережах

Пошук на сайті

Випадкові новини

Авторизація