Повінь створює ризики спалахів інфекційних захворювань, тож дотримуйтеся правил гігієни!
30 чер, 2020 0 Коментарів 673 Перегляди

Повінь створює ризики спалахів інфекційних захворювань, тож дотримуйтеся правил гігієни!

Під час повені на Прикарпатті, існує ризик спалахів інфекційних хвороб. Головне управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області нагадує громадянам правила гігієни, які допоможуть зменшити ризик захворіти.
Звертайтеся до органів місцевої влади з проханням забезпечити Вас питною водою та продуктами харчування гарантованої якості.
За відсутності привізної питної води ні в якому разі не використовуйте для пиття воду з відкритих водойм та криниць, оскільки внаслідок повені у ці джерела водопостачання із скотомогильників, кладовищ, вбиральнь, хлівів, полів, сміттєзвалищ могли потрапити хвороботворні мікроби - збудники туберкульозу, лептоспірозу, черевного тифу, сибірки, вірусних гепатитів, гельмінтозів, ГКІ тощо.
Якщо постачання якісної привізної води для пиття неможливе, можна користуватися тільки добре прокип'яченою водою. Для господарських цілей також слід використовувати тільки прокип'ячену воду.
Споживати слід лише харчові продукти гарантованої якості. Їжа повинна проходити обов'язкову термічну обробку. Овочі та фрукти ретельно мийте кип'яченою водою, потім обдайте окропом.
У зв'язку зі спекотним періодом року збільшується ризик швидкого псування харчових продуктів, а тому слід вживати тільки свіжоприготовлену їжу.
Перед прийомом їжі ретельно мийте руки з милом, руки також можна протирати зволоженими дезінфектантами серветками.
Після сходу води з ґрунтового покриву необхідно:
- провести рекультивацію земель (очистити поверхню ґрунту від сторонніх предметів (гілля, будівельних конструкцій тощо) та перекопати городи і присадибні ділянки на глибину 20-25 см;
- індивідуальні вигреби та вбиральні (туалети) в разі переповнення водою спорожнити за допомогою асенізаційної машини та продезінфікувати хлорним вапном, або іншим дезінфекційним засобом призначеним для цього;
- колодязі звільнити від нанесеного бруду, почистити, спорожнити та продезінфікувати в них воду за допомогою дезінфікуючих середників:
Орієнтовна кількість необхідного дезінфікуючого середника
для дезінфекції криниць
 
Об’єм води в криниці
в м3
 
Необхідна кількість прапарата «Акватабс-8,68»  табл.
Гіпохлорит натрію 2,5%
Хлорне вапно, кг
Таблетки  Dutrion 20
Таблетки «Жавель-Клейд»
Таблетки
“Септоліт”,
“Экобриз”
 
 
1
5
250гр.
1
3
3
4
3
15
750гр.
3
9
9
12
5
25
1250гр.
5
15
15
20
10
50
2500гр.
10
30
30
40
15
75
3750гр.
15
45
45
60
20
100
5000гр.
20
60
60
80
 
- провести дератизацію в місцях можливого скупчення гризунів;
- трупи загиблих тварин та птиці зібрати і здати на утилізацію спеціалізованим закладам.
У випадку підозри розвитку ознак інфекційних захворювань (підвищення температури тіла, лихоманка, запаморочення, головний біль, болі у животі, нудота, пронос, нежить, кашель, пожовтіння шкіри, склер очей, висипи на тілі, поява гнійників тощо) терміново зверніться за медичною допомогою, не допускайте самолікування.
Пам'ятайте: зберегти здоров'я вам і вашим рідним допоможуть прості правила гігієни!

Що потрібно знати людям, які постраждали внаслідок повені
Інші новини чер. 2020

Що потрібно знати людям, які постраждали внаслідок повені

На територіях, постраждалих внаслідок повені, заборонено використання колодязної питної води у зв’язку з інтенсивним хімічним та мікробним забрудненням. Це стосується навіть господарських потреб. Тому головне управління Держпродспоживслужби в...

Потурбуйтесь про дезінфекцію вашого колодязя чи свердловини
Інші новини чер. 2020

Потурбуйтесь про дезінфекцію вашого колодязя чи свердловини

На Прикарпатті не вщухає негода, проливні дощі зруйнували десятки доріг та мостів, спричинили значні підтоплення сільгоспугідь та домогосподарств. Оскільки вода розмила вміст гноївок і вигрібних ям, - за повінню можуть прийти інші негаразди; одне із...

Безпека та відповідальність: Інструкція від МЗС України та МОЗ України для тих, хто повертається з-за кордону
Інші новини бер. 2020

Безпека та відповідальність: Інструкція від МЗС України та МОЗ України для тих, хто повертається

Кожен громадянин України, який повертається з країни, де були зафіксовані випадки COVID-19, має пройти необхідні контрольні процедури при перетині кордону. Не менш важливо уважно стежити за станом свого здоров’я, адже ваша відповідальна поведінка...

0 Коментарів

Авторизація