Пожежа. Чим же вона є сьогодні?
18 травень, 2021 0 Коментарів 120 Переглядів

Пожежа. Чим же вона є сьогодні?

Може, це лише колись вогонь був страшний людям? Може, сучасна людина, озброєна знаннями й найпотужнішою технікою, уже впоралася з цим лихом? Адже, дійсно, багато хто з людей за все своє життя жодного разу навіть не бачать реальної пожежі й, побачивши на вулиці пожежну машину, лише здивовано дивляться їй услід.
Звичайно, на екранах телевізорів досить часто бушують, справжні або імітовані пожежі, але ж це там, на екрані, і хоча часом видовище дуже вражаюче, але зовсім не страшне. Тому, дізнавшись із газет про той чи інший випадок пожежі, частіше згадують саме ту, кінематографічну, гарну й нестрашну пожежу. Звідси й виникає уява про суть проблеми пожеж, дуже далеку від реального стану речей. Насправді вогняна проблема була, є та існуватиме в майбутньому. Наразі ця проблема, безумовно, набула особливої гостроти.
Вогонь забирає десятки тисяч людських життів, калічить здоров'я й долі мільйонів людей, знищує часом безцінні реліквії людського життя та історії. Говорячи про небезпеку пожеж для людини, згадаймо слова В. Травінського: «Цілком зрозуміло: якщо жертви обчислюються десятками тисяч, а збитки — мільярдами, то виходить, що пожежі цілком можна порівняти з „малими війнами". Але малі війни починаються й закінчуються,, а пожежні втрати є щорічними — точиться така собі безперервна „мала війна з вогнем" ».
Упродовж години, поки відбувається бесіда, пожежники більш ніж сто разів виїдуть за сигналом тривоги, будуть знищені вогнем матеріальні цінності на мільйони гривень, загине, щонайменше, одна людина, близько десяти отримають травми й опіки, багато хто з них залишиться калікою або буде спотворений на все життя.
Коли свого часу до великого Ейнштейна звернулися із запитанням, чи становить небезпеку для людства атомна енергія, той відповів: «Не більш ніж коробка сірників. Справа 'Інше в тому, у чиїх руках вона перебуватиме».
         Будьте обережні!

Чому дим який виділяється при пожежі небезпечніший за сам вогонь?

Для комфортного існування людина має дихати повітрям, що зазвичай складається з 21,5% кисню і 0,03 ÷ 0,04% вуглекислого газу. В умовах пожежі, коли доступ повітря до приміщення обмежений, концентрація вуглекислого газу збільшується, що несе загрозу...

Пожежі в житловому секторі

Особливо часто пожежі виникають в житловому секторі. Там вони і становлять найбільшу небезпеку. Насичення квартир різноманітними газовими, електропобутовими приладами представляє значну небезпеку виникнення пожежі в квартирі у разі навіть найменшого...

«Про небезпеку виникнення пожеж при спалені сухої трави»

Долинський РВ У ДСНС України у Івано-Франківській області вкрай стурбований ситуацією з спалюванням сухої трави. З початку року на території Долинського району та Болехівської міської ради виникло 253 пожежі з них 162 пожежі залишків сухої...

0 Коментарів

Ми у соцмережах

Пошук на сайті

Випадкові новини

Авторизація