🤱 За даними ВООЗ, якби всі діти світу віком від 0 до 23 місяців перебували на грудному вигодовуванні, це могло б врятувати понад 820 000 дитячих життів на рік.
05 сер, 2024 0 Коментарів 142 Перегляди

🤱 За даними ВООЗ, якби всі діти світу віком від 0 до 23 місяців перебували на грудному вигодовуванні, це могло б врятувати понад 820 000 дитячих життів на рік.

Грудне вигодовування може знизити ризик розвитку певних захворювань як для малечі (астми, діабету 1 типу, низки інфекційних патологій, ожиріння та деяких типів раку), так і для матерів (післяпологової депресії, серцево-судинних захворювань, діабету 2 типу, раку яєчників та молочної залози). Грудне вигодовування допомагає дитині почуватися в безпеці, сприяє сенсорному розвитку, посилює зв’язок із мамою. 🤍

У перші пів року життя грудне молоко забезпечує 100 % потреби дитини в поживних речовинах, із 6 до 12 місяців — продовжує задовольняти щонайменше половину цих потреб, а протягом другого року життя — третину.
Водночас важливо пам’ятати, що грудне вигодовування не може замінити вакцинацію, передбачену Національним календарем профілактичних щеплень. (https://bit.ly/3sTaxCg

🔎 Що важливо пам’ятати про грудне вигодовування?
☛ Комусь грудне вигодовування дається легко, проте іноді це скоріше навичка, якої мама й дитина мають навчитися разом.
☛ Прикладати немовля до грудей, а також забезпечити контакт шкіра до шкіри рекомендують упродовж першої години після народження.
☛ Годувати немовля потрібно на вимогу без дотримання певних інтервалів. ☛ Що частіше дитина їсть, то більше молока виробляється в мами. Годувати грудьми можна всюди, де зручно мамі й дитині.
☛ У перші 6 місяців життя дитина не потребує нічого, крім маминого молока: ані підгодовування, ані допоювання. Навіть водою і навіть у спеку.
☛ Знайомити дитину з «дорослою» їжею варто починати після 6 місячного віку, проте прикорм усе одно має бути лише доповненням до грудного молока.
☛ У більшості випадків жінка, яка годує грудьми, не має дотримуватися спеціального режиму харчування, але її щоденне меню має бути повноцінним, різноманітним і збалансованим.

‼️ Пам’ятаймо, що передусім кожна мама потребує підтримки, тож якщо ваша родичка, знайома чи подруга нещодавно народила дитину, спитайте, як їй можна допомогти й полегшити побут.

У Центрі первинної медичної допомоги провели тренінг на тему: «Грудне вигодовування»

23 березня 2023 року у приміщенні КНП «Центр первинної медичної допомоги» Болехівської міської ради було проведено тренінг за участі представника всесвітньої гуманітарної організації International Medical Corps на тему: "Грудне вигодовування"....

Почала працювати Національна гаряча лінія "Доказово про вакцинацію, грудне вигодовування та

Ця "Гаряча лінія" створена спільно ЮНІСЕФ та Українським католицьким університетом за підтримки Міністерства охорони здоров’я та Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) у співпраці з ГО “Асоціація сімейних медичних сестер”, ГО “Вакцинація”. З...

З 1 серпня - Всесвітній тиждень підтримки грудного вигодовування

ВООЗ рекомендує виключно грудне вигодовування протягом перших шести місяців життя, причому воно повинно початися вже протягом години після народження і бути «на вимогу» дитини. Пляшок або пустушок слід уникати. Грудне молоко - ідеальне харчування...

0 Коментарів

Авторизація