Медики закликають людей вакцинуватися проти дифтерії
Під головуванням міністра охорони здоров’я України Зоряни Скалецької відбулася селекторна нарада із начальниками та відповідальними особами структурних підрозділів з медичних питань обласних державних адміністрацій та міста Києва щодо ситуації із захворюваністю на дифтерію.
Івано-Франківщину представляли в.о. директора департаменту охорони здоров’я ОДА Ірина Кобельська, головний спеціаліст ДОЗ з організації педіатричної допомоги Лариса Підвербецька та експерт ДОЗ з епідеміології Євгенія Чурпіта.
Як повідомлялося під час наради, цього року в Україні зафіксовано 20 випадків дифтерії, з них — 18 у жовтні. 5 хворих із діагнозом «дифтерія» зареєстровано у Закарпатській області, 2 випадки — в Києві та 1 випадок — у Тернопільській області. Ще 10 осіб у Закарпатській області є носіями інфекції.
«На національному рівні ми готуємо нову настанову з дифтерії, яка допоможе налагодити більш системну роботу щодо цієї проблеми, та багато інших заходів. На місцях головне завдання — це проактивна робота медиків, які повинні бити на сполох і доводити людям необхідність вакцинації дітей і дорослих. На сьогодні лише приблизно 59% малюків провакциновано проти дифтерії, дорослих — лише половина. Вакцини є. Вимагайте у свого сімейного лікаря, педіатра чи терапевта», — зазначила міністр охорони здоров’я України.
В Україні вкрай низький рівень охоплення щепленнями від цієї інфекції: вакциновані лише 59% дітей віком до 1 року, дорослих — 52,3%. МОЗ України наголошує, що в усіх областях є безоплатні та якісні вакцини для щеплень.
Дітям до 6-річного віку роблять щеплення цільноклітинною вакциною проти кашлюку, дифтерії та правця АКДП.
Дітям віком 6 років — АДП (анатоксин дифтерійно-правцевий).
На 1 жовтня 2019 р. в Україні є 1,8 млн. доз вакцини АКДП, 141 тис. доз АДП (не містить кашлюкового компонента) та 4,9 млн. доз АДП-М. Цього достатньо, щоб забезпечити вакцинами всіх громадян, які потребують планового щеплення.
0 Коментарів