Усі вакцини AstraZeneca проти COVID-19, незалежно від країни виробництва, є взаємозамінними
05 кві, 2021 0 Коментарів 334 Перегляди

Усі вакцини AstraZeneca проти COVID-19, незалежно від країни виробництва, є взаємозамінними

Людям, яким зробили перше щеплення проти COVID-19 вакциною AstraZeneca/Covishield, виготовленою індійським Інститутом сироватки крові, можна робити друге щеплення вакциною AstraZeneca, виробленою на інших виробничих майданчиках. Такі рекомендації Міністерству охорони здоров’я України надала Національна технічна група експертів з питань імунопрофілактики (НТГЕІ).
Вакцина AstraZeneca (AZD1222) виробництва Інституту сироватки крові Індії (Covishield) та вакцина, виготовлена південнокорейською компанією SK Bioscience Co Ltd. (AstraZeneca-SKBio), є ідентичними за складом та технологіями виготовлення, не розглядаються як різні вакцини та є взаємозамінними, пояснили в НТГЕІ.
Водночас експерти попереджають, що вакцини різних типів та створені різними компаніями не є взаємозамінними. Тобто людей, які отримали першу дозу векторної вакцини AstraZeneca/Covishield, не можна щепити другою дозою вакцини іншого типу, наприклад мРНК-вакциною від Pfizer-Biontech або інактивованою вакциною CoronaVac/Sinovac, бо щодо цих препаратів недостатньо даних про взаємозамінність та вони можуть відрізнятися за технологіями виготовлення. 
Міністерство охорони здоров'я гарантує, що вакцина для другого щеплення всім, хто щепився першою дозою, буде в достатній кількості та доступною. 
Нагадаємо, що МОЗ збільшив інтервал між введенням першої та другої доз вакцини Covishield/AstraZeneca до 12 тижнів. Відповідно, щеплення другою дозою вакцини проти COVID-19 повинно розпочатись не раніше ніж в середині травня для осіб, які були щеплені в Україні першими. 
23 лютого 2021 року, Україна отримала першу партію з 500 тис. доз вакцини AstraZeneca/Covishield, виробленої в Індії під локальною назвою Covishield та придбаної державним коштом.
Україна також очікує в квітні отримати у межах глобальної ініціативи COVAX 360 тис. доз вакцини AstraZeneca-SKBio, яку також виробляють за ліцензією AstraZeneca у Південній Кореї.
Як відомо, уряд Індії тимчасово призупинив експорт вакцини AstraZeneca/Covishield, щоб задовольнити внутрішній попит.
Більше інформації про типи вакцин та про вакцинацію проти COVID-19 отримуйте на сайтіvaccination.covid19.gov.uaта за номером контакт-центру МОЗ 0 800 60 20 19.

Медики Центру первинної медичної допомоги вакцинувалися від коронавірусу

Сьогодні, 24 березня 2021 року, Центр первинної медичної допомоги Болехівської міської ради розпочав вакцинацію від COVID-19. Це другий етап дорожньої карти вакцинації, під час якого щепитимуть сімейних лікарів та інших працівників первинної...

В Україні збільшили інтервал між введенням двох доз вакцини Covishield/AstraZeneca до 12 тижнів

Оперативний штаб Міністерства охорони здоров'я України (МОЗ) з вакцинокерованих інфекцій схвалив рекомендації Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики (НТГЕІ) збільшити інтервал між введенням першої та другої доз вакцини...

В Україну прибула перша партія з 500 тис. доз вакцини проти COVID-19 AstraZeneca (Covishield)

23 лютого 2021 року в Україну з Індії прибула перша партія з 500 тис. доз вакцини проти COVID-19 AstraZeneca (Covishield). Тепер вакцину розмитнять, розподілять між регіонами, і незабаром в країні розпочнеться вакцинація. На першому етапі...

0 Коментарів

Ми у соцмережах

Пошук на сайті

Випадкові новини

Авторизація