Набули чинності нові Державні будівельні норми для аптечних закладів
Державна служба з лікарських засобів та контролю за наркотиками в Івано-Франківській області звертає увагу, що 1 березня 2023 року набули чинності нові Державні будівельні норми (ДБН) В.2.2-10:2022. Заклади охорони здоров’я. Нові ДБН затверджено наказом Міністерства розвитку громад та територій України від 26.12.2022 р. № 278 на заміну ДБН В.2.2-10:2001. Вони поширюються не тільки на медичні заклади, а й на аптечні. Про те, які норми встановлено для проєктування під час нового будівництва, реконструкції і капітального ремонту аптек, мова піде далі.
Норми розповсюджуватимуться на нове будівництво, реконструкцію, капітальний ремонт та в окремих частинах на реставрацію.
Згідно із загальними положеннями ДБН (п. 4.8) у житлових і громадських будівлях допускається розміщувати у тому числі аптеки за умови забезпечення всіх наступних вимог:
- розміщення з вуличного (головного) фасаду та наявність окремого входу з вулиці;
- дотримання протипожежних і санітарно-гігієнічних вимог;
- дотримання вимог щодо інклюзивності відповідно до ДБН В.2.2-40. Інклюзивність будівель і споруд;
- віддаленість від спортивних та ігрових майданчиків згідно з вимогами ДБН Б.2.2-12. Планування та забудова територій;
- віддаленість відкритих автостоянок відповідно до вимог ДБН Б.2.2-12 (крім паркувальних місць відвідувачів закладів охорони здоров’я);
- наявність двох вхідних груп (другий вхід/вихід протипожежний — евакуаційний);
- наявність спеціальної зони для тимчасової автостоянки з урахуванням вимог ДСП 173-96. Державні санітарні правила планування і забудови населених пунктів.
За умови дотримання протипожежних і санітарно-гігієнічних вимог, вимог щодо інклюзивності відповідно до ДБН В.2.2.40 та щодо забезпечення режиму експлуатації також допускається розміщення аптек в цокольних, підвальних і підземних поверхах закладів охорони здоров’я.
Розділ 10 ДБН містить 3 пункти щодо проєктування аптечних закладів.
Аптеки та їх структурні підрозділи (аптечні пункти), аптечні склади (бази) необхідно проєктувати відповідно до:
ДБН В.2.2-43. Будівлі та споруди. Складські будівлі;
ДСТУ 8828. Пожежна безпека;
Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з виробництва лікарських засобів, оптової та роздрібної торгівлі лікарськими засобами, імпорту лікарських засобів (крім активних фармацевтичних інгредієнтів), затверджених
постановою КМУ від 30 листопада 2016 р. № 929.
Вхідні групи, сходи, пандуси, вхідні двері, шляхи руху всередині приміщення та об’єкти отримання інформації і послуг аптек та аптечних пунктів слід проєктувати з урахуванням вимог ДБН В.2.2-40. Інклюзивність будівель і споруд.
0 Коментарів