В державі запущено ринок землі
01 лип, 2021 0 Коментарів 170 Переглядів

В державі запущено ринок землі

В Україні з 1 липня 2021 року запроваджено ринок землі сільськогосподарського призначення.
Перш за все кожна громада отримає право самостійно управляти земельними ресурсами, здавати їх в оренду, залучати інвесторів та створювати нові робочі місця всередині громади.
Відкриття ринку землі надважлива подія для України, це нові умови роботи приватного сектору фермерських господарств та роботи великих аграрних підприємств. Кожен власник землі матиме змогу самостійно обробляти землю, здати її в оренду чи продати.
З 1 липня цього року право на купівлю землі мають фізичні особи в обсязі 100 гектарі, а з 2024 року – юридичні особи в обсязі до 10 тисяч гектарів. А якщо говорити про договір купівлі-продажу земель сільськогосподарського призначення, то також є певні обов’язкові вимоги до його укладення, а саме: має бути виключно безготівковий розрахунок; перевірка походження коштів; перевірка нотаріусом угоди та покупця на відповідність законодавству.
Також варто зазначити, що згідно норм Закону продаж земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної та комунальної власності забороняється. Проте за органами державної влади та місцевого самоврядування залишається право надавати ці земельні ділянки і надалі в оренду.
На Прикарпатті в обробітку 400 тисяч гектарів ріллі, 218 тисяч селян після розпаювання отримали у власність землю сільськогосподарського призначення. Середній розмір цієї земельної (частки) склав 1,1 гектара. Тому уже від сьогоднішнього дня, хто побажає, зможе продати свою землю. Вартість землі не повинна бути меншою за нормативно-грошову оцінку, яка в нашій області складає 26087 гривень за 1 гектар. З кожним роком вартість її буде зростати.
Запуск ринку землі сприятиме розвитку аграрної галузі та відродженню українського села, – наголошують в департаменті агропромислового розвитку ОДА.

Власники землі та землекористувачі звільняються від плати за землю лише за березень 2020 року

У головному управлінні ДПС в Івано-Франківській області повідомляють, що відповідно до Закону України від 30.03.2020 року № 540-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та...

Що варто знати про ринок землі в Україні

31 березня 2020 року Верховна Рада України ухвалила у другому читанні Закон України № 2178-10 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення». Мораторій, який з’явився з 1992 року, тепер...

Земельний податок 2019: ставки, пільги, відповідальність, рахунки для сплати

Земельний податок у 2019 році мають сплачувати власники земельних ділянок (паїв) та постійні землекористувачі – фізичні та юридичні особи (ст. 14.1.72 Податкового кодексу України, ст. 269.1 ПКУ). Об'єктами оподаткування земельним податком є:...

0 Коментарів

Авторизація