Застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг!
24 сер, 2023 0 Коментарів 438 Переглядів

Застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг!

  За інформацією  Державної податкової служби України  суб’єкти господарювання, на яких поширюється дія Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», для здійснення  розрахункових операцій  в готівковій та/або без- готівковій формі зобов’язані зареєструвати РРО або ПРРО в контролюючих органах.
   Суб’єкт господарювання обирає самостійно – РРО чи ПРРО він буде застосовувати для проведення розрахункових операцій.
  Подати до контролюючого органу заяву для реєстрації РРО можна в електронній або паперовій формі, для реєстрації ПРРО- виключно в електрон-ній формі.
ДПС запропоновано бізнесу безоплатне програмне рішення (ПРРО), що призначене для реєстрації розрахункових операцій та пристосоване для операційних систем Android, IOS, Windows, Web.
Це програмне рішення розміщено у відкритому доступі на відповідних цифрових платформах (завантажити можна за покликанням tax.gov.ua ).
Версії програмного забезпечення ПРРО від ДПС оновлюються. Про це та інші питання, пов’язані з реєстрацією та функціонуванням ПРРО від ДПС, роботою АРІ фіскального сервера ДПС, можна дізнатися за покликанням tax.gov.ua.
Крім того, у зв’язку з прийняттям Закону України від 30.06.2023№3219-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану» застосування штрафних (фінансових) санкцій за порушення вимог Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громад-ського харчування та послуг» з 01.08.2023 відновлено стосовно суб’єктів господарювання що здійснюють свою діяльність у сферах купівлі/продажу іноземної валюти, організації та проведення азартних ігор за порушення, вчинені до та під час воєнного стану.
З 01.10.2023 застосування штрафних (фінансових) санкцій відновлено стосовно всіх суб’єктів господарювання, що здійснюють свою діяльність у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, з повним скасування відповідальності за порушення вчинені з 01.01.2022по 30.09.2023 включно.
  Зазначене вище звільнення від відповідальності та/або її скасування не поширює свою дію на суб’єктів господарювання, що здійснюють торгівлю підакцизними товарами або діяльність у сферах купівлі/продажу іноземної валюти, організації та проведення азартних ігор.
  У зв’язку з наведеним вище, звертаємо увагу всіх платників податків, що добровільне виконання вимог законодавства сфери торгівлі, громадського харчування та послуг, не тільки вбереже суб’єкта господарювання від додаткових витрат у вигляді штрафних (фінансових) санкцій, а й стане надійним оберегом від перевірок, які проводить ДПС.
 

Особливості застосування касових апаратів на території сіл та селищ

В Головному управлінні ДПС в Івано-Франківській області інформують, що Постановою Кабінету Міністрів України від 23 серпня 2000 року № 1336 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 23 грудня 2021 року № 1359, яка набрала чинності з 01...

Уряд підтримав зміни щодо спрощення роботи з ПРРО суб’єктам господарювання

Рішенням Уряду затверджено зміни до низки нормативних актів щодо реалізації фіскальних функцій програмними реєстраторами розрахункових операцій (ПРРО) для різних та окремих сфер застосування. Для спрощення роботи з ПРРО суб’єктам господарювання...

Для бізнесу відтермінована фіскалізація, тобто застосування РРО

1 грудня 2020 року Верховна Рада ухвалила закон №4439-д, яким відтермінувала на рік обов’язкове застосування реєстраторів розрахункових операцій для деяких ФОПів. Закон передбачає відтермінування до 1 січня 2022 року обов’язкового застосування...

0 Коментарів

Авторизація