Уряд виділив 3,5 млрд. грн. на розвиток шкіл
12 лют, 2020 0 Коментарів 692 Перегляди

Уряд виділив 3,5 млрд. грн. на розвиток шкіл

Уряд надав субвенцію у 3,5 млрд грн для реалізації програми “Спроможна школа для кращих результатів”, яка має на меті розвиток опорних та великих шкіл. Відповідне рішення Кабмін ухвалив сьогодні, 12 лютого 2020 року.
«Урядова програма “Спроможна школа для кращих результатів” і кошти, виділені на неї, допоможуть школам стати більш безпечними і комфортними для учнів та їхніх батьків, вчителів та адміністрацій шкіл. Ремонт або завершення будівництва, закупівля обладнання та створення навчальних кабінетів, оновлення інтер’єрів у шкільних приміщеннях – ось можливості, які надає ця субвенція школам. Цього року вона складає 3,5 млрд грн, і ми ставимо собі завдання щороку збільшувати її обсяг», – зазначила Міністр освіти і науки України Ганна Новосад.
На фінансування проєктів можуть претендувати будь-які опорні школи та інші школи, у яких здобувають освіту не менше 350 учнів.
Кошти субвенції буде надано проєктам, спрямованим на:
  • завершення недобудованих будівель і споруд шкіл,
  • реконструкцію, капітальний ремонт,
  • формування нового освітнього простору.
Проєктні заявки для шкіл формують їхні засновники, після чого надають на розгляд в обласні державні адміністрації. ОДА формує перелік всіх проєктів із зазначенням пріоритетних і подає в МОН до 13.03.2020. Міносвіти затверджує проєкти до фінансування.
Проєктна заявка має містити обґрунтування мети, терміни виконання, ризики, які можуть вплинути на виконання, та інформацію про особу, відповідальну за реалізацію. До заявки необхідно буде додати основні дані про школу, рішення про затвердження проєктно-кошторисної документації з позитивним експертним висновком, фото об’єкта і гарантійний лист про співфінансування. Проєкти, пов’язані з будівельними роботами, повинні мати закріплену земельну ділянку, затверджену проєктну документацію та її позитивний експертний висновок. Проєктна потужність недобудов має складати не менше 350 учнів. Використання субвенції здійснюється на засадах співфінансування з місцевих бюджетів. Проєкти, що фінансуються з обласного бюджету або реалізуються у Києві, містах обласного значення, ОТГ з адміністративним центром у таких містах, матимуть 70% бюджетних коштів та 30% із місцевого бюджету. Проєкти в ОТГ та районах – відповідно 90% і 10%, села/селища зі статусом гірських та населені пункти на лінії зіткнення – 95% і 5%. До отримання коштів субвенції засновник виконує проєкт за кошти місцевого бюджету, а також щомісячно звітує ОДА про стан реалізації. Всі роботи та заходи в межах проєкту мають бути завершені до 31 грудня 2020 року.

Підготовка спроможної мережі надання послуг: Мінрегіон провів тематичні навчання представників ОДА

Кожна обласна державна адміністрація має сформувати спроможну мережу надання публічних сервісів і послуг в графічній та текстовій формі. Термін – 1 грудня 2019 року. Таке завдання місцевим адміністраціям поставив Прем’єр-міністр України Олексій...

Без просторового планування неможливе фінансування проектів з ДФРР, - Альона Бабак

«Політика регіонального розвитку Міністерства розвитку громад та територій України повинна базуватись на підтримці державою громад, які мають всю планувальну документацію, необхідну для сталого розвитку територій. Держава не фінансуватиме проекти,...

Держава має поступово відходити від соціальних пільг і переходити до інвестицій та розвитку бізнесу

За останні три роки ми переломили психологію ставлення до розвитку Карпат. Зараз вже абсолютно спокійно сприймається теза про необхідність змінити підходи державної політики до розвитку Карпатського регіону і поступово перейти від соціальних пільг...

0 Коментарів

Авторизація