Другий день візиту делегації Новобузької громади на Болехівщину
Сьогодні — другий день візиту делегації Новобузької громади на Болехівщину. Програма перебування триває у дусі духовного збагачення, культурного обміну та взаємопідтримки.
День розпочався духовним акцентом — гості з
Новобузька міська рада відвідали Гошівський монастир на Ясній Горі.
Настоятель святині, отець Вікентій Слободян, тепло зустрів делегацію та розповів про багатовікову історію монастиря, який є важливим духовним осередком не лише Івано-Франківщини, а й усієї України. Гошівський василіянський монастир Преображення Господнього був вперше згаданий у документах ще у 1509 році. Наприкінці XVII століття обитель перенесли на Ясну Гору, де в 1737 році з’явилася чудотворна ікона Божої Матері. Саме тоді зафіксоване перше чудо — прозріння дитини після дотику до скрині з іконою.
Отець Вікентій розповів, що з того часу Гошівський монастир став місцем паломництва, молитви, внутрішнього відновлення та духовної сили. Особливе значення цей осередок має сьогодні — як символ єдності українців у час важких випробувань. Він закликав присутніх молитися за мир, перемогу та згуртованість українського народу.
Гості також відвідали храм монастиря, де помолилися до чудотворної ікони Гошівської Богородиці. У тиші храму кожен зміг зосередитися на найважливішому — на внутрішній молитві за близьких, за мир, за перемогу України.
Крім цього, делегація побувала на екскурсії у дзвіниці монастиря, яка є архітектурною та духовною окрасою Ясної Гори. Присутнім розповіли про історію дзвіниці, її роль у монастирському житті, а також про те, як значення та привітання для вірян має кожен дзвін.
Для представників обох громад цей візит став не лише ознайомленням з історією духовної перлини Карпат, а й важливим етапом поглиблення партнерських відносин у межах національного проєкту «Пліч-о-пліч: Згуртовані громади».
0 Коментарів