Протиправні механізми вимагання коштів з військовослужбовців та їхніх родин під час воєнного стану
11 вер, 2024 0 Коментарів 29 Переглядів

Протиправні механізми вимагання коштів з військовослужбовців та їхніх родин під час воєнного стану

В умовах воєнного стану, коли Україна захищається від агресії, важливим аспектом національної безпеки є захист військовослужбовців та їхніх родин від злочинних посягань. Міністерство культури та інформаційної політики України наголошує на особливій суспільній небезпеці протиправних механізмів вимагання коштів, які набирають обертів внаслідок діяльності злочинних угруповань.

Ці злочинні групи вдаються до вимагання коштів у різних формах, часто користуючись вразливістю родин військових, особливо загиблих, зниклих безвісти або тих, що перебувають у полоні. Усі такі дії є злочинними, особливо в умовах воєнного стану, коли кожен акт протиправності стає ще більш загрозливим для суспільного порядку та безпеки.

За результатами аналізу, здійсненого Міністерством культури та інформаційної політики, основні злочинні механізми вимагання пов’язані з наступними випадками:

Вимагання коштів з родин загиблих захисників під виглядом «сплати боргів». Злочинці використовують трагічні обставини загибелі військовослужбовців, щоб обдурити їхні родини, стверджуючи, що загиблий нібито залишив борги. Часто шахраї загрожують судовими позовами чи іншими уявними наслідками, щоб змусити родину платити.

Вимагання коштів з військовослужбовців за вигадані «борги» їхніх родичів. Ще однією поширеною схемою є вимагання у військових грошей за борги їхніх близьких, які насправді не існують. Шахраї можуть користуватися напруженими обставинами війни, коли військові перебувають далеко від дому і не можуть самостійно перевірити інформацію.

Шахрайство, пов'язане з обіцянками повернення з російського полону. Ще один вид фінансового шахрайства полягає у вимаганні коштів у родичів військовослужбовців, що перебувають у російському полоні. Злочинці видають себе за посередників або чиновників, пропонуючи сприяння у звільненні полонених за грошову винагороду.

Вимагання грошей за лікування «зниклих безвісти» військових. У деяких випадках шахраї вимагають гроші під виглядом збору коштів на лікування зниклих безвісти військовослужбовців. Вони намагаються переконати родини, що їхні близькі потребують термінового медичного втручання, хоча такої інформації насправді немає.

Рекомендовано:
Перевіряти будь-яку інформацію, отриману від незнайомих осіб, перш ніж вживати будь-які дії.
Не здійснювати платежі, поки не підтверджено законність вимог.
Звертатися до правоохоронних органів при найменших підозрах на шахрайство.

До уваги  військовослужбовців та їхніх родин
Інші новини бер. 2024

До уваги військовослужбовців та їхніх родин

На Прикарпатті діє обласна програми, в межах якої передбачено низку виплат для: сімей загиблих, постраждалих учасників Революції Гідності, осіб, які перебували чи перебувають у складі добровольчих формувань, учасників бойових дій та інших громадян,...

За якими телефонами родичі зниклих безвісти прикарпатських військових можуть отримати допомогу
Інші новини лют. 2023

За якими телефонами родичі зниклих безвісти прикарпатських військових можуть отримати допомогу

Питання захисту прав членів родин зниклих безвісти та загиблих військовослужбовців перебуває у віданні та залишається на контролі Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Дмитра Лубінця. У ході низки зустрічей за участю громадських...

В облдержадміністрації обговорили питання соціального захисту родин загиблих
Інші новини лис. 2021

В облдержадміністрації обговорили питання соціального захисту родин загиблих

У четвер, 11 листопада, відбулася робоча зустріч заступника голови обласної державної адміністрації Людмили Сірко із керівниками громадських організацій родин загиблих прикарпатців за участі начальника відділу в Івано-Франківській області...

0 Коментарів

Ми у соцмережах

Пошук на сайті

Випадкові новини

Авторизація