Мінцифра створює мапу для демонстрації дотримання умов самоізоляції особами, що повернулись із країн з пандемією
13 кві, 2020 0 Коментарів 968 Переглядів

Мінцифра створює мапу для демонстрації дотримання умов самоізоляції особами, що повернулись із країн з пандемією

Міністерство цифрової трансформації на основі Big Data від операторів мобільного зв’язку, Київстар, Водафон-Україна та Лайфселл, створює мапу, якою можуть користуватись РНБО та МОЗ. Мапа демонструє, чи дотримуються абоненти, що повернулись із країн з пандемією, починаючи з 17 березня, умов обов'язкової самоізоляції. Мета створення мапи – оптимізація дій держави щодо запобігання пандемії коронавірусу в Україні. Дані від операторів не містять персональної інформації про абонентів.
Як створюється мапа?
Усі країни, де вирує пандемія, використовують сучасні технології для боротьби із розповсюдженням коронавірусу. Україна – не виняток. Один із інструментів, що дозволяє оцінити загальну картину із дотримання громадянами, що знаходяться у групі ризику, умов обов'язкової самоізоляції – аналіз BigData від операторів мобільного зв’язку. Мінцифри звернулося до операторів мобільного зв’язку з проханням надати дані без персональної інформації про абонентів, що повернулися з роумінгу з низки країн з пандемією, починаючи з 17 березня. Мінцифри отримує від операторів мобільного зв’язку Big Data про більш, ніж пів мільйона людей. На основі цих даних створюється мапа, якою можуть користуватись РНБО та МОЗ. Які дані отримує держава? Чи захищені персональні дані?
Питання захисту персональних даних абонентів – принципове для Уряду і, для операторів. Отже, дані від мобільних операторів, що отримує Мінцифри для аналізу, не містять жодної персональної інформації про абонентів. Отримується тільки інформація про:
  • кількість осіб у населеному пункті, що повернулися з-за кордону
  • країни та канал повернення
  • кількість, яка не дотримується карантину (понад 20% днів з моменту повернення з-за кордону)
  • сумарну кількість інших людей, з якими контактували порушники
На основі даних від операторів держава не може:
 
  • визначити конкретних осіб, які порушують режим обов'язкової самоізоляції
  • слідкувати за будь-яким абонентом
Що саме відображено на мапі?
За допомогою аналізу великого обсягу даних були визначені населені пункти, у яких мешкають люди, що повернулись із-за кордону та найменше дотримувались режиму обов'язкової самоізоляції протягом 14 днів після приїзду. При поверненні в України вони надають добровільну згоду на дотримання спеціального режиму.
Жовтогарячий – 50-200 людей не дотримувались взятих на себе зобов'язань. Червоний – більше 200. При цьому у великих містах беруться дані на площі 500 на 500 метрів.
Як держава може використовувати мапу?
  • оцінювати рівень дотримання режиму самоізоляції особами, що мають високий ризик бути носіями COVID-19 у різних містах.
  • оптимізувати розміщення ресурсів у тих регіонах, де найгірший рівень дотримання.
  • ефективно планування заходи із безпеки та захисту здоров’я громадян.
Яка користь для громадян?
Завдяки мапі, громадяни можуть оцінити ступень ризику небезпеки у своєму регіоні. І беручи до уваги таку наочну інформацію, більш ретельно дотримуватись умов загального карантину.
 

Мінцифри запускає push-повідомлення у застосунку «Дія»
Інші новини кві. 2020

Мінцифри запускає push-повідомлення у застосунку «Дія»

Користувачі мобільного застосунку «Дія» зможуть отримувати push-повідомлення, що інформуватимуть їх про ситуацію, спричинену пандемією коронавірусу. Перші повідомлення стосуються умов карантину. Згодом користувачі отримуватимуть у форматі...

Україна долучиться до платформи ЮНЕСКО з обміну науковою інформацією щодо пандемії COVID-19
Інші новини бер. 2020

Україна долучиться до платформи ЮНЕСКО з обміну науковою інформацією щодо пандемії COVID-19

Україна долучиться до відкритої платформи з обміну досвідом, зокрема науковою інформацією, з боротьби та подолання наслідків пандемії COVID-19. Така платформа буде створена під егідою ЮНЕСКО. Про це повідомив перший заступник Міністра освіти і науки...

Оприлюднено результати оцінки чисельності наявного населення України
Інші новини січ. 2020

Оприлюднено результати оцінки чисельності наявного населення України

23 січня міністр Кабінету міністрів Дмитро Дубілет разом з командою презентував оцінку чисельності наявного населення України станом на 1 грудня 2019 року. За оприлюдненими даними, чисельність наявного населення України складає 37 млн 289 тис. осіб....

0 Коментарів

Ми у соцмережах

Пошук на сайті

Випадкові новини

Авторизація