У службі зайнятості області нагадують про ризики нелегальної трудової міграції
30 липня – Всесвітній день боротьби з торгівлею людьми. Торгівля людьми – це фактично експлуатація людини з метою наживи та власного збагачення.
На превеликий жаль, торгівля людьми не втрачає актуальності і в ХХІ столітті та залишається гострою соціальною проблемою багатьох країн світу.
Дане соціальне явище є занадто прибутковим нелегальним бізнесом, тому вербувальники вигадують все нові та нові способи з метою експлуатації людини. Їх жертвами стають малі діти, підлітки, чоловіки та жінки.
«Державна служба зайнятості постійно інформує населення про ризики нелегальної трудової міграції, шляхи потрапляння до трудового рабства, адже тисячі наших співгромадян щорічно покидають власні домівки у пошуках кращої долі. Часто вони навіть не усвідомлюють про загрози та ризики, на які себе наражають, стають жертвами насилля, зловживань, торгівлі людьми. Проблема трудової міграції українців за кордон може вирішитися за умови залучення в країну інвестицій, створення нових робочих місць, підвищення рівня заробітної плати та створення гідних умов роботи», – зазначає директор Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василь Цимбалюк.
Для збереження трудового потенціалу країни та підвищення рівня обізнаності незайнятих громадян стосовно протидії торгівлі людьми, зовнішньої трудової міграції, надання інформації щодо працевлаштування громадян за кордоном та ознайомлення з труднощами, а часом і небезпекою, з якою вони там зустрічаються, механізмом втягнення людей у торгівлю людьми фахівцями служби зайнятості області протягом І півріччя 2020 року проведено 45 профорієнтаційних семінарів та вебінарів на тему «Ризики нелегальної трудової міграції» за участю 663 осіб.
Також працівники Івано-Франківського обласного центру зайнятості беруть участь у засіданнях Міжвідомчої ради облдержадміністрації з питань сім’ї, гендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання насильству в сім’ї та протидії торгівлі людьми.
0 Коментарів