Як ветеранам та членам їх сімей захистити свої права та законні інтереси?
04 гру, 2020 0 Коментарів 460 Переглядів

Як ветеранам та членам їх сімей захистити свої права та законні інтереси?

Ветерани – у трійці категорій, які найчастіше потребують правової допомоги. Вони зіштовхуються з проблемами, які потребують захисту трудових, адміністративних та сімейних прав.
Вихід – створення ефективної системи правового інформування ветеранів щодо захисту їх законних прав. Сьогодні Мінветеранів, Мін'юст та Координаційний центр з надання правової допомоги об’єднали свої зусилля в цьому напрямку, підписавши меморандум про співпрацю.
В Україні центри безоплатної вторинної правової допомоги працюють з 2012 року. За цей період у центрах понад 40 тисяч ветеранів отримали безоплатну вторинну правову допомогу. Зміни до Закону України «Про безоплатну правову допомогу» значно розширили їх права - якщо раніше учасники бойових дій могли звертатися виключно щодо розв’язання питань їхнього соціального захисту, то тепер – з будь-яких правових питань. Відтепер можна буде скористатися послугами юристів або адвокатів, зокрема, для захисту та представництва своїх інтересів у судах та допомоги у складанні документів процесуального характеру.
«У законодавстві відбувається багато змін, які людям треба пояснювати через призму юридичних нюансів. І краще це можуть зробити фахівці системи безоплатної правової допомоги», – переконаний заступник Міністра у справах ветеранів Олексій Ілляшенко.
Меморандумом передбачено проведення спільних правових дискусій, інформаційних, правопросвітницьких заходів та проектів. Також у рамках співпраці будуть розроблені спільні друковані інформаційні матеріали щодо прав та соціальних гарантій ветеранів війни та членів сімей ветеранів.
«Регіональні та місцеві центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги вже давно співпрацюють з територіальним відділами Мінветеранів. Відтепер, завдяки підписанню меморандуму, ми переходимо до системного рівня співпраці. Найближчим часом ми складемо спільний план дій і будемо за ним працювати», – зазначив в. о. директора Координаційного центру з надання правової допомоги Олександр Баранов.
В рамках співпраці також здійснюватиметься аналіз наявних проблем соціальної та правової захищеності ветеранів, що допоможе удосконалити чинні та розробити нові механізми забезпечення захисту їхніх прав, у тому числі внесення змін до законодавства.
Довідково
Безоплатну первинну правову допомогу (юридичну консультацію або роз’яснення з правових питань) ветерани можуть отримати:
– за безкоштовним телефоном системи БПД 0 800-213-103
– у месенджері Фейсбук-сторінки системи БПД https://www.facebook.com/Centre.4.Legal.Aid/
– скориставшись мобільним застосунком «Безоплатна правова допомога» за посиланням https://bit.ly/3hwwgqR

Гендерний аспект: жінки частіше звертаються за безоплатною правовою допомогою, ніж чоловіки
Інші новини кві. 2020

Гендерний аспект: жінки частіше звертаються за безоплатною правовою допомогою, ніж чоловіки

Серед клієнтів місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги 62% – це жінки. Найчастіше їх хвилюють питання у галузі сімейного права, у той час чоловіків – цивільного права. «Система безоплатної правової допомоги є гендерно...

Система БПД призупиняє прийом громадян і надає правову допомогу дистанційно
Інші новини бер. 2020

Система БПД призупиняє прийом громадян і надає правову допомогу дистанційно

З 23 березня 2020 року і до завершення карантину система безоплатної правової допомоги призупиняє особистий прийом громадян та надання адресної правової допомоги. У цей період система БПД надаватиме правові послуги дистанційно. Ці заходи передбачені...

Уряд переводить низку бюрократичних процедур у цифровий формат
Інші новини лис. 2019

Уряд переводить низку бюрократичних процедур у цифровий формат

Уряд продовжує «оцифровувати» бюрократичні процедури та документи. Онлайн можна буде також відновити втрачені або викрадені посвідчення водія за допомогою онлайн-процедури. Вже незабаром їх можна буде замовити через електронний кабінет водія або...

0 Коментарів

Ми у соцмережах

Пошук на сайті

Авторизація