За самовільне спалювання сухої рослинності – відповідальність
07 жов, 2021 0 Коментарів 137 Переглядів

За самовільне спалювання сухої рослинності – відповідальність

Калуське районне управління ГУ ДСНС  в Івано-Франківській області звертається до мешканців громади з проханням не спалювати суху рослинність під час перебування у лісових масивах, лісосмугах, сільгоспугіддях, присадибних ділянках! Адже невинні на перший погляд спалювання можуть призвести до масштабних пожеж, загрожувати знищенням житлових будівель та життю людей.

Нагадуємо, що за порушення вимог чинного законодавства настає адміністративна та кримінальна відповідальність.
Так, відповідно до статті 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення встановлено відповідальність за випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дозволу органів державного контролю у галузі охорони навколишнього природного середовища або з порушенням умов такого дозволу, а так само невжиття особою, яка одержала дозвіл на випалювання зазначеної рослинності або її залишків та опалого листя, заходів щодо своєчасного їх гасіння тягне за собою накладення штрафу на громадян від 170 грн. до 340 грн. і на посадових осіб - від 850 грн. до 1190 грн.

Більш жорсткі санкції передбачені за відповідні злочини Кримінальним кодексом України, зокрема: статтею 245 «Знищення або пошкодження об'єктів рослинного світу».
Знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем чи іншим загальнонебезпечним способом - караються штрафом від трьохсот до п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк від двох до п'яти років, або позбавленням волі на той самий строк.

Ті самі дії, якщо вони спричинили загибель людей, масову загибель тварин або інші тяжкі наслідки - караються позбавленням волі на строк від п'яти до десяти років.

Державна комісія ТЕБ та НС розглянула питання пожежної безпеки у літній період
Інші новини лип. 2021

Державна комісія ТЕБ та НС розглянула питання пожежної безпеки у літній період

Вчора за дорученням Прем’єр-міністра України відбулося засідання Державної комісії ТЕБ та НС. Голова Державної служби з надзвичайних ситуацій Микола Чечоткін зазначив, що наближається пік пожежонебезпечного періоду і загрози виникнення пожеж лише...

Поліція Прикарпаття наголошує про посилення відповідальності за спалювання сухої трави
Інші новини кві. 2020

Поліція Прикарпаття наголошує про посилення відповідальності за спалювання сухої трави

13 квітня Верховна Рада підвищила штрафи за спалювання трави та спричинення лісових пожеж у 18 разів. Прийнятий проект закону суттєво підвищує розміри штрафів за забруднення атмосферного повітря, знищення або пошкодження об'єктів рослинного світу,...

Спалювання сухого листя та трави – заборонене!
Інші новини кві. 2020

Спалювання сухого листя та трави – заборонене!

Із настанням весняного періоду та плюсової температури повітря, громадяни починають прибирати свої земельні ділянки, спалюють листя та суху траву. Проте чинне законодавство забороняє спалювання листя, сухої трави та передбачає штрафи за порушення...

0 Коментарів

Ми у соцмережах

Пошук на сайті

Випадкові новини

Авторизація