Що робити у випадку радіаційної небезпеки?
05 травень, 2022 0 Коментарів 541 Перегляд

Що робити у випадку радіаційної небезпеки?

Головне управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області звертає увагу громадян: у випадку радіаційної загрози перш за все необхідно суворо виконувати вказівки державної служби з надзвичайних ситуацій, органів  влади та поліції.
Якщо у вашій місцевості трапиться радіаційна надзвичайна ситуація, необхідно залишатися в приміщенні або негайно зайти до нього, якщо ви перебуваєте на вулиці. Це найбезпечніша дія, яку ви можете зробити.
  •   Зайдіть в укриття, підвал або в середину будівлі. Радіоактивний матеріал осідає на зовнішній стороні будівель, тому найкраще триматися якомога далі від стін і даху будівлі.
  •   Заберіть всередину домашніх тварин.
  •   Закрийте та заблокуйте всі вікна та двері в приміщенні.
  •   Слідкуйте за повідомленнями від рятувальників ДСНС, поліції, місцевої влади.
 
Як провести знезараження  (дезактивацію) себе
  •   Зніміть верхній шар одягу. Так ви позбудетеся до 90% радіоактивного матеріалу. Робіть це обережно, аби не розтрусити радіоактивний пил. Помістіть одяг у пластиковий пакет або герметичний контейнер і тримайте його подалі від людей і домашніх тварини.
  •   Помийтесь. Якщо така можливість є, прийміть душ з милом, голову помийте шампунем. Не використовуйте кондиціонери для волосся, оскільки вони можуть закріпити радіоактивний матеріал на вашому волоссі. Не тріть і не подряпайте шкіру, аби радіоактивний матеріал не потрапив у відкриті рани. Якщо можливості прийняти душ немає, вимийте з милом під проточною водою руки, обличчя та відкриті частини вашого тіла. Якщо доступу до води немає, скористайтеся вологими серветками, вологою тканиною. Зверніть особливу увагу на ваші руки й обличчя, протріть повіки, вії, вуха.
  •   Одягніть чистий одяг.
  •   Допоможіть вашим рідним і близьким зробити всі вищеперераховані дії.  По  можливості робіть це в рукавичках і масці чи респіраторі.
 
Безпека харчових продуктів та питної води в радіаційній надзвичайній ситуації
  •  Безпечною є їжа з герметичних контейнерів (консерви, банки, пляшки, коробки тощо).
  •  Також безпечною є їжа, яка зберігалася у холодильнику або морозильній камері. Перед відкриттям протріть харчові контейнери вологою тканиною або чистим рушником. Перед використанням протріть кухонне приладдя вологою тканиною або чистим рушником. Використану тканину чи рушник покладіть у поліетиленовий пакет або герметичний контейнер і залиште у недоступному місці, подалі від людей і тварин.
Безпека корму для домашніх тварин
  •  Так само, як і їжа людей, корм для домашніх тварин у герметичних контейнерах  (консерви, банки, пляшки, коробки тощо) буде безпечним для вживання . Витріть миски і килимки для домашніх тварин вологою тканиною або рушником. Використану тканину чи рушник покладіть у поліетиленовий пакет або герметичний контейнер і залиште у недоступному місці, подалі від людей і тварин.
Безпека води
  •   Допоки рятувальники чи влада не повідомлять про безпеку водопровідної води, доти лише вода в пляшках залишатиметься незабрудненою. Упаковка захищає рідину всередині від радіоактивних речовин.
  •   Кип’ятіння водопровідної води не позбавляє її  від радіоактивних речовин. Тож майте запас води у пляшках чи інших герметичних контейнерах. Напої у холодильнику теж безпечні для вживання.
  •   Вода в інших ємностях у вашому домі, таких, як унітаз або водонагрівач, не буде містити радіоактивних речовин.
  •   Водопровідну або колодязну воду  можна використовувати для миття себе та упаковок їжі і води.
  •   Навіть якщо водопровідна вода забруднена, ви все одно можете використовувати її для знезараження. Будь-який радіоактивний матеріал, який потрапляє в поверхневі або підземні води, буде розбавлятися водою до дуже низького рівня і буде безпечним для миття шкіри, волосся та одягу.

Основні правила, що рятують життя під час ракетних ударів та бомбардувань ворогом українських міст
Інші новини бер. 2022

Основні правила, що рятують життя під час ракетних ударів та бомбардувань ворогом українських міст

Правило "двох стін" Від небезпеки вас має відділяти щонайменше 2 стіни, бо одна ймовірно, зруйнується від удару, а друга візьме на себе уламки стіни, віконного скла тощо. Тому ховатися безпечно у місці, розташованому за другою від фасаду опорною...

Що робити при хімічному зараженні?
Інші новини бер. 2022

Що робити при хімічному зараженні?

У період ведення бойових дій слід врахувати небезпеку використання супротивником хімічної зброї. Хімічну небезпеку на конкретній території можуть також спричинити аварійні ситуації на виробництвах, які використовують токсичні речовини у...

Графік особистого прийому громадян працівниками відділення поліції у поліцейській станції м.Болехова
Інші новини бер. 2021

Графік особистого прийому громадян працівниками відділення поліції у поліцейській станції м.Болехова

Відділення поліції № 1 (м.Долина) Калуського районного відділення поліції Головного управління Національної поліції в Івано-Франківській області інформує мешканців Болехівської міської ради про прийом громадян працівниками відділення у поліцейській...

0 Коментарів

Ми у соцмережах

Пошук на сайті

Випадкові новини

Авторизація