Держспецзв’язку інформує, що робити у разі відкриття посилання з вірусом
30 чер, 2022 0 Коментарів 373 Перегляди

Держспецзв’язку інформує, що робити у разі відкриття посилання з вірусом

Держспецзв’язку дає відповіді на найпоширеніші запитання українців щодо протидії загрозам у кіберпросторі, безпечного користування телефонами, інтернетом та інші.
Здається, я відкрила посилання з вірусом. Що робити в такому випадку? Чи можна його позбутися і водночас не втратити всієї необхідної інформації, яка зберігається на комп’ютері?
Відкриття посилання з вірусом не означає, що всі збережені файли на комп’ютері будуть обов’язково втрачені. У більшості випадків можна виправити проблему без втрати даних.
У разі зараження комп’ютера вірусом дії можуть бути різні, залежно від того, що саме “підхопив” комп’ютер і чи встановлений антивірус (про нього краще подбати заздалегідь).
Видалення загрози за допомогою антивірусу
За захист від вірусів комп’ютерів, на яких встановлено Windows 10, Windows 11, автоматично відповідає служба “Безпека у Windows” із вбудованою антивірусною програмою “Антивірус Microsoft Defender”.
Вона постійно сканує системи на наявність різноманітних загроз, а також автоматично встановлює необхідні для безпечного користування пристроєм оновлення. Тож якщо ви випадково відкриєте шкідливий файл, служба відреагує на небезпеку і надішле попередження.
Можна користуватися й іншими програмами-антивірусами. Проте потрібно мати на увазі: у разі встановлення на комп’ютер стороннього антивірусу “Антивірус для Microsoft Defender” вимикається автоматично.
Як позбавитися від вірусу:
  • Запустіть антивірус та здійсніть перевірку комп’ютера на наявність загроз.
  • Коли загрозу знайдено, антивірус перемістить її в карантин. Видаліть звідти заражений файл чи програму.
  • Очистіть кошик перед перезавантаженням комп’ютера.
  • Якщо на комп’ютері не встановлений антивірус, можна скористатися утилітами – допоміжними програмами для одноразової перевірки пристрою на віруси.
  • Якщо не вдалося видалити вірус на комп’ютері, завжди є можливість перевстановити операційну систему чи скинути пристрій до заводських налаштувань.
  • Якщо ви не впевнені у своїх силах та у тому, що можете самостійно видалити вірус, краще не гаяти часу і відразу звернутися за допомогою до фахівців.
Важливо! Якщо ви завантажили вірус на робочому комп’ютері, обов’язково повідомте про це службу з кібербезпеки, ІТ-службу своєї компанії чи установи. Фахівці повинні перевірити, чи не відбулося зараження інших систем.
Інші поради читайте в розділі «Запитання або у соціальних мережах» за тегом #ДССЗЗІ_рекомендує.

Держспецзв’язку надає рекомендації щодо перевірки безпечності веб-сайту
Інші новини чер. 2022

Держспецзв’язку надає рекомендації щодо перевірки безпечності веб-сайту

Держспецзв’язку дає відповіді на найпоширеніші запитання українців щодо протидії загрозам у кіберпросторі, безпечного користування телефонами, інтернетом та інші. Як перевірити безпечність сайту, на який заходиш? Що означає знак оклику, який...

❓ Як можна розпізнати, що комп’ютер або смартфон зламали хакери або на ньому встановлено шкідливе програмне забезпечення?
Інші новини чер. 2022

❓ Як можна розпізнати, що комп’ютер або смартфон зламали хакери або на ньому встановлено шкідливе

Державна служба спеціального зв'язку та захисту інформації України дає відповіді на найпоширеніші запитання українців щодо протидії загрозам у кіберпросторі, безпечного користування телефонами, інтернетом та інші. Як можна розпізнати, що комп’ютер...

❗️Увага! ❗️Кіберзловмисники знову використовують для атак електронні листи зі шкідливим вкладенням
Інші новини кві. 2022

❗️Увага! ❗️Кіберзловмисники знову використовують для атак електронні листи зі шкідливим вкладенням

Кіберзловмисники знову використовують для атак електронні листи зі шкідливим вкладенням, - повідомляє Державна служба спеціального зв'язку та захисту інформації України Урядова команда реагування на комп'ютерні надзвичайні події України CERT-UA, яка...

0 Коментарів

Авторизація