Щороку 24 жовтня відзначається Всесвітній день боротьби з поліомієлітом
В Україні досі зберігається ризик спалаху поліомієліту, через низький рівень вакцинації.
Поліомієліт – це гостре висококонтагіозне інфекційне захворювання людини вірусної етіології, обумовлене ураженням сірої речовини спинного мозку і характеризується ураженням нервової системи, яке призводить до парезів кінцівок і тулуба або атрофічних паралічів паралічі, та іноді може призвести до смерті. Найчастіше викликається диким штамом поліовірусу, представником кишкових вірусів. Проявляється лихоманкою, втомою, головним болем, блювотою, слабкістю м’язів шиї і болем в кінцівках. Деякі випадки можуть протікати без симптомів, проте можуть заражати інших.
Найчастіше хворіють діти віком до 5-ти років які не вакциновані від поліомієліту, а також дорослі (в більшості з тяжкими формами).
Джерелом зараження хворий (незалежно від форми захворювання) чи вірусоносій.
Механізм передачі фекально-оральний (через брудні руки, їжу, воду, побутові речі), а також можливий повітряно-крапельний.
Інкубаційний період становить від 3 до 35 днів (найчастіше 7-14 діб).
Найбільша вірогідність захворювання припадає на літньо-осінній період.
Основним методом захисту від поліомієліту є вакцинація, яка входить до Календаря профілактичних щеплень в Україні. Профілактичні щеплення дитина може отримати у 2, 4, 6 місяців та ревакцинація у 18 місяців, 6 та 14 років.
Не нехтуйте здоров’ям ваших дітей! Вакцинуйтеся!
Долинський відділ Калуського районного відділу ДУ «Івано-Франківський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ»
0 Коментарів