Державі і суспільству треба орієнтуватися на європейський досвід
В Україні 80% вступників обирають вищу освіту і лише 20% йдуть до закладів професійної освіти. Натомість до 70% європейської молоді після випуску зі школи отримує робітничу професію, а вже далі вирішує, продовжувати навчання чи йти працювати. Нам треба орієнтуватися на цей досвід, адже український ринок праці гостро потребує фахівців із професійною освітою.
Про це розповів заступник Міністра освіти і науки Ігор Гарбарук сьогодні, 1 червня 2021 року, під час Всеукраїнського форуму «Україна 30. Освіта і наука».
«З 2016 року в якійсь частині, а особливо 2 останні роки, ситуація зі сферою професійної освіти почала змінюватися. На рівні держави, на рівні політичних комунікацій, почали змінювати ставлення до професійної освіти. Справді, велика увага Президента і Прем'єр-міністра приділяється цій ланці освіти.
Указ Президента, новостворена
Рада з питань розвитку, додаткові заходи – усе це говорить про те, що в суспільстві та державі почало змінюватися відношення до професійної освіти», – зазначив Ігор Гарбарук.Він також розповів про результати в модернізації профтехзакладів. Наприклад, за кошти державного бюджету вже створено близько 200 навчально-практичних центрів. Вони дозволяють адміністраціям не тільки покращувати якість підготовки учнів, але й заробляти додаткові кошти.
Створення навчально-практичного центру дозволяє закладу професійної освіти:
- покращити підготовку учнів та стати більш привабливими для вступників;
- проводити навчальні курси для дорослих або підвищення кваліфікації для фахівців, які працюють;
- виготовляти товари на замовлення або надавати послуги. Наприклад, якщо на базі закладу створено центр з деревообробки, він може виготовляти на замовлення двері, віконні рами, меблі тощо. Отримані кошти можна спрямувати на ремонти, преміювання викладачів, закупівлю витратних матеріалів.
0 Коментарів