Вимоги до організації та забезпечення безпеки на робочих місцях
29 лис, 2024 0 Коментарів 11 Переглядів

Вимоги до організації та забезпечення безпеки на робочих місцях

Вимоги до створення безпечних і нешкідливих умов праці шляхом належного облаштування робочих місць на підприємстві встановлюються «Загальними вимогами стосовно забезпечення роботодавцями охорони праці працівників»
У Держпраці нагадали, що робоче місце – первинна й основна ланка виробництва. Раціональна його організація має найважливіше значення в усьому комплексі питань наукової організації праці. 
Саме на робочому місці відбувається поєднання елементів виробничого процесу – засобів праці, предметів праці та самої праці.
Робочі місця можуть бути в приміщенні, на відкритому повітрі, на висоті, під землею. Робота на них може виконуватися сидячи, стоячи або з чергуванням тієї та іншої пози. 
На підприємстві мають бути створені здорові й безпечні умови праці для кожного працівника. При цьому необхідно дотримуватись таких основних принципів запобігання небезпекам:
  • 1.виключення небезпек, якщо це можливо й реально;
  • 2.обмеження небезпек, яких уникнути неможливо;
  • 3.усунення небезпек у їх першоджерелах, виключення або максимальне обмеження впливу небезпечних і шкідливих виробничих чинників;
  • 4.забезпечення пріоритету колективних засобів захисту над індивідуальними;
  • 5.врахування людського фактора, зокрема під час вибору засобів виробництва, технології, організації праці, устаткування робочих місць тощо.
Інспектори наголосили, що вимоги до створення безпечних і нешкідливих умов праці шляхом належного облаштування робочих місць і виробничих, санітарно-побутових та інших приміщень на підприємстві, в установі, організації, безпечного використання працівниками засобів праці, забезпечення навчання працівників і залучення їх до вирішення питань охорони праці, регулювання взаємовідносин з охорони праці між підприємствами у випадку залучення до робіт працівників інших підприємств встановлені «Загальними вимогами стосовно забезпечення роботодавцями охорони праці працівників».

Як атестація робочих місць сприятиме реалізації трудових прав працівників

Посадовці Держпраці роз’яснили, що атестація робочих місць дозволить встановити фактори і причини виникнення несприятливих умов праці, ступені шкідливісті та небезпечності праці з метою покращення умов праці працівника, створення оптимальних умов...

Атестація робочих місць під час простою на підприємстві

Атестація може проводитись і є обов’язковою для робочих місць із наявними шкідливими виробничими факторами. Разом з тим, відповідно до пункту 3.4 Методичних рекомендацій для проведення атестації робочих місць за умовами праці, затверджених...

У КЗпП з'являться правила дистанційної роботи

4 лютого ВРУ прийняла у ІІ читанні законопроєкт №4051 щодо запровадження двох самостійних видів (форм) роботи – дистанційної та надомної. Законом надано право роботодавцю при укладенні трудового договору про дистанційну або надомну роботу отримувати...

0 Коментарів

Ми у соцмережах

Пошук на сайті

Випадкові новини

Авторизація