Гендерна рівність працівників: обов’язок роботодавця
09 гру, 2024 0 Коментарів 53 Перегляди

Гендерна рівність працівників: обов’язок роботодавця

Чоловіки та жінки рівні в своїх правах реалізувати професійний потенціал. Що потрібно знати роботодавцю для забезпечення гендерної рівності працівників?
Забезпечення рівних прав та можливостей для жінок і чоловіків у сфері праці є надзвичайно важливим аспектом реалізації конституційного права на працю. Це передбачено Законом України 08.09.2005 №2866-IV «Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків».
Попри проголошені рівні права, жінки часто стикаються з дискримінацією на ринку праці. 
Згідно з даними Держстату, середньомісячна заробітна плата жінок у різних секторах економіки на 22% нижча, ніж у чоловіків. Приблизно 10% цієї різниці безпосередньо залежить від статі працівника, що є ознакою гендерної нерівності.
Відповідно до статті 2Конвенції 29.06.1951 №100 про рівне винагородження чоловіків і жінок за працю рівної цінності, держави-учасниці зобов’язані забезпечити:
  • 1.рівну оплату за працю рівної цінності незалежно від статі;
  • 2.рівні можливості у працевлаштуванні, просуванні по службі, підвищенні кваліфікації та перепідготовці.

Що ж значить рівна оплата праці?

Жінки та чоловіки однакової кваліфікації, які виконують подібну роботу в еквівалентних умовах повинні отримувати однакову оплату праці. Якщо ж роботи, які вони виконують різні за змістом, але рівні за кваліфікацією та обсягом зусиль, така робота також має оплачуватися однаково.
Дотримання принципів гендерної рівності є не лише моральним обов’язком, але й вимогою міжнародного права, що вимагає активних дій як від держави, так і від роботодавців.

Коли не йдеться про дискримінацію за ознакою статі

Як відомо, дискримінація за ознакою статі заборонена. Утім законодавство містить певні пільги та гарантії, які надають залежно від статі. Відповідно до Закону України «Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків» від 0 8.09.2005 р....

Захист прав жінок на робочому місці: основні положення

Законодавством України про працю передбачені певні особливості використання праці жінок, перелік яких наведено в роз'ясненні Держпраці Статтею 6 Закону України «Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків» чітко передбачено, що...

Рекомендації Держпраці щодо змін до колективних договорів

Держпраці рекомендує вносити актуальні зміни до колективних договорів, що забезпечують рівні права та можливості жінок і чоловіків. У разі колективно-договірного регулювання соціально-трудових відносин до генеральної угоди, галузевих (міжгалузевих)...

0 Коментарів

Ми у соцмережах

Пошук на сайті

Випадкові новини

Авторизація