Актуальні питання з протидії домашнього насильства обговорили на нараді у заступниці міського голови Ілони Калитин
На сьогодні насильство є однією з гострих соціальних проблем. Його жертвами водночас можуть ставати як жінки, так і чоловіки. Проте, за статистикою, переважна частина насильницьких дій спрямовується на жінок та дітей.
Насильство не обмежується фізичною, сексуальною та психологічною шкодою. До нього також відносять залякування, страждання, примус і позбавлення свободи. Насильницькі дії можуть спрямовуватися на одну людину або усіх членів родини, але трапляються випадки, коли насильство здійснюється проти окремих соціальних груп чи у суспільстві загалом.
Інформаційні матеріали щодо запобігання та протидії домашньому насильству в Україні адресовані усім фахівцям, які працюють з дітьми та молоддю на рівні громад. У них дається визначення поняття «насильство», окреслені типологія, форми та наслідки насильства, а також нормативно-правові засади запобігання та протидії домашньому насильству, у т.ч. над дітьми, основні форми і методи профілактики насильства.
Обговорення спільного алгоритму дій суб’єктів, що реалізовують державну політику з протидії домашнього насильства та насильства за ознакою статі на рівні місцевої громади стало ключовим питанням наради у заступниці міського голови Ілони Калитин.
Окрему увагу приділили отриманню повідомлень з приводу вчинення домашнього насильства над дітьми та обговорили можливість утворення мобільної бригади соціально-психологічної допомоги постраждалим Болехівської територіальної громади.
За останні п’ять років на території громади органом місцевого самоврядування зареєстровано одне звернення щодо вчинення домашнього насильства та два повідомлення щодо жорстокого поводження з дітьми. Застосовано три послуги кризового та екстреного втручання при виявленні загрози життю та здоров’ю дітей.
0 Коментарів