До  уваги землекористувачів:  обробіть посадки картоплі від фітофторозу
26 чер, 2020 0 Коментарів 588 Переглядів

До уваги землекористувачів: обробіть посадки картоплі від фітофторозу

Дощі, що пройшли на Прикарпатті, та підвищений температурний режим, який спостерігається, сприяли активізації збудника фітофторозу на картоплі. Хвороба активізується у вологу погоду; оптимальна температура для її розвитку - 22-27°С. Якщо зараження вже відбулось, із підвищенням температури зростає й швидкість інфекції.
Визначити фітофтороз картоплі можна за розпливчастими бурими плямами, які швидко розростаються на стеблах і листках. Уражене листя в’яне, чорніє й засихає, а у вологу погоду гниє.
Також після дощів можна помітити на нижньому боці листка білуватий наліт, який не утворюється в суху погоду. Бадилля хворих кущів в’яне і поступово гине. 
На бульбах виникають чіткі бурі втиснуті плями, а на розрізі картоплини помітне таке саме побуріння.
Для запобігання ураження пасльонових культур хворобами, управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендує терміново провести обробки посадок фунгіцидами з обов'язковим чергуванням препаратів контактної і системної дії. 
Обов’язково слід враховувати період захисної дії препаратів, який за частих опадів становить для контактних - 5-7 днів, системних - 12-17 днів (залежить від конкретних агрокліматичних умов).
Для роздрібного продажу населенню дозволені хімічні препарати: Док ПРО, ЗП, 4-6 г/сотку, Інфініто 61SC, 15 мл/5л води/сотку, Квадріс ТОП 325, КС, 8 мл/5 л води/1 сотку, Квадріс 250SC, к.с., 6 мл/5 л води/сотку, Кольт 690, ЗП,  0,02 кг/сотку, Консенто 450SC, КС, 20 мл/5-8 л води/сотку, Купроксат, КС, 30-50 мл/сотку, Медян Екстра 350SC, к.с., 80 мл/10 л води, Ревус Топ 500SC, КС, 6 мл/5 л води/сотку, Скор 250ЕС, к.е., 5 мл/5 л/сотку, Танос 50, в.г., 15 г/10 л води/2,5 сотки, Татту, к.с., 60 мл/10 л води/2 сотки, Фитал, РК, 20 мл/5 л води/сотку, інші, а також біопрепарати Фіто Доктор (Спорофіт), п., 20-30 г/сотку, Фітолавін, РК, 2 л/га (альтернаріоз, бактеріальні хвороби, кореневі гнилі)
Захисні обробки сільськогосподарських культур при підвищених температурах, вище 25ºС, найефективніше проводити у ранішні і вечірні години, при суворому дотриманні техніки безпеки.  
Погодні умови вимагають особливої уваги; при роботі з пестицидами та агрохімікатами необхідно суворо дотримуватись правил техніки безпеки та санітарно-гігієнічних вимог  ДСП 8.8.1.

Увага: захистіть посадки картоплі та помідорів від личинок колорадського жука

На посадках пасльонових культур (картоплі та помідорів) спостерігається відродження личинок колорадського жука та пошкодження ними рослин. Для недопущення масового пошкодження рослин картоплі рекомендуємо обстежити посадки. При наявності личинок...

За результатами позапланової перевірки Держпродспоживслужби споживачеві повернули 12750 грн. за

До Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області звернувся споживач із заявою про те, що ним було укладено договір купівлі-продажу щодо виготовлення та придбання вхідних дверей. Даний договір вступив в силу після підписання...

Застерігаємо: посадки картоплі під загрозою ураження хворобами

Підвищений температурний режим, опади та рясні роси сприяли активізації збудників хвороб на картоплі. В індивідуальних селянських господарствах Галицького, Тлумацького районів на ранніх сортах картоплі виявлені перші ознаки ураження рослин...

0 Коментарів

Авторизація