Івано-Франківщина на Євромапі здоров’я
28 травня на онлайн-заході Центру «Нова Європа» була презентована «Євромапа здоров’я» – це рейтинг областей за головними показниками в сфері охорони здоров’я.
«Євромапа здоров’я» є складовою більшого дослідження Центру «Нова Європа» «Євромапа України. Рейтинг європейської інтеграції областей», підготовленого у співпраці з Урядовим офісом координації європейської та євроатлантичної інтеграції та складеного на основі індикаторів, які, на думку укладачів, найбільш виразно відображають динаміку зближення окремих регіонів країни з ЄС. Друга частина «Євромапи України» має вийти восени 2020 року (перший випуск було презентовано у листопаді 2019 року).
Проект «Євромапа України» є першим всеохопним дослідженням поступу України на шляху до євроінтеграції.
У рамках цього дослідження були проаналізовані 23 індикатори в сфері охорони здоров’я. Частково вони базуються на методології дослідження «Профілі стану здоров’я в країнах ЄС», підготовленого Організацією економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) та Європейською обсерваторією з систем і політики охорони здоров’я у співпраці з Європейською Комісією. Серед категорій оцінки:
- стан здоров’я в країні;
- детермінанти здоров’я, пов’язані з поведінковими факторами ризику;
- організація системи охорони здоров’я;
- уфективність, доступність та стійкість системи охорони здоров’я.
При цьому укладачі дослідження наголошують: варто враховувати, що в Україні триває медична реформа, тому багато елементів системи охорони здоров’я або медичних стандартів, присутніх в країнах ЄС поки не існують або не вимірюються в Україні. Перелік обраних індикаторів не претендує на вичерпність, але навіть цей вибірковий огляд показників свідчить про велику дистанцію між країнами ЄС та Україною.
Лідерами рейтингу стали Тернопільска, Івано-Франківська та Кіровоградська області. Найменше балів набрали Одеська, Луганська та Донецька області. Водночас варто зазначити, що Донецька та Луганська області опинилися на останніх місцях через неможливість врахувати дані з тимчасово окупованих територій і, як наслідок, відсутність даних по деяким індикаторам. Крім того, для підрахунку частини показників використані дані Державної служби статистики щодо загальної кількості населення цих областей
PDF-версія дослідження доступна
тут.
0 Коментарів