Медична допомога при травмах
02 бер, 2021 0 Коментарів 738 Переглядів

Медична допомога при травмах

У цій статті розповідаємо про те, яку медичну допомогу при травмах людина може отримати безоплатно та яким є маршрут пацієнта. 
Якщо сталась травма, потрібно з’ясувати, чи потрібна медична допомога та чи може людина самостійно дістатись до травмпункту. Дізнатись, до якого медичного закладу потрібно їхати у випадку травми, допоможе дзвінок на 103. Якщо людина не може рухатись або самостійно дістатись лікарні, за цим номером необхідно викликати швидку допомогу Бригада швидкої оцінить стан пацієнта, встановить попередній діагноз та транспортує пацієнта до відповідного медичного закладу, якщо для цього буде потреба. 
Якщо людина з травмою потребує стаціонарної допомоги, пацієнт отримає таку допомогу у закладі, який має контракт з НСЗУ за пакетами “Стаціонарна допомога дорослим та дітям без хірургічних втручань” або “Хірургічні операції дорослим та дітям у стаціонарних умовах”. 
Якщо людина з травмою не потребує стаціонарної допомоги, то бригада швидкої відвозить такого пацієнта до найближчої лікарні. Пацієнт отримає допомогу у закладі, який має контракт з НСЗУ за пакетом амбулаторної допомоги. 
Пацієнт, який травмувався, може розраховувати на таку безоплатну допомогу: 
На екстрену медичну допомогу. Вона є безоплатною для пацієнта. Зокрема, на місці події: на вулиці, вдома, у громадських місцях, на виробництві, в різноманітних установах. Щоб отримати таку допомогу пацієнту не потрібна декларація з лікарем чи направлення від нього. 
На амбулаторну допомогу. Якщо госпіталізація не потрібна, пацієнт отримує медичну допомогу в межах пакету «Амбулаторна спеціалізована та високоспеціалізована медична допомога». Звертатись до сімейного лікаря за направленням до травматолога на етапі отримання першої невідкладної допомоги не потрібно. 
На стаціонарну медичну допомогу. 
Якщо пацієнта з травмою госпіталізували, то в безоплатний пакет з надання медичної допомоги в стаціонарі медзакладу включено: 
інструментальні та лабораторні обстеження; 
надання медичної допомоги, направленої на полегшення, зняття чи усунення симптомів і проявів захворювання, нормалізацію порушених процесів життєдіяльності тощо; 
проведення хірургічних операцій з забезпеченням анестезії та післяопераційний моніторинг пацієнта, знеболення і подальша медикаментозна терапія;
цілодобовий лікарський та медсестринський догляд; медична реабілітація в гострому періоді. 
Якщо після травми пацієнт потребуватиме тривалої реабілітації, то це також передбачено Програмою медгарантій в межах пакету “Медична реабілітація дорослих та дітей від 3-х років з ураженням опорно-рухового апарату”. Пацієнт отримує безоплатно наступні основні послуги з медичної реабілітації: 
огляд та консультації; 
формування індивідуальної програми реабілітації; 
моніторинг стану пацієнта; консультації лікарів інших спеціальностей;
послуги з медичної реабілітації; 
навчання пацієнтів/родини/доглядачів особливостям догляду за людиною, запобіганню можливих ускладнень та дотриманню рекомендацій. 
Детальніше про реабілатацію ми розповідали тут https://bit.ly/3pfrfGH.
У випадку порушення права на безоплатну медичну допомогу звертайтеся до Болехівської міської ради.

Екстрена медична допомога: що потрібно знати

Надання екстреної медичної допомоги є безоплатним для пацієнта: при зверненні телефоном за номером 103 або при зверненні до пункту базування бригад, на місці події, а також під час транспортування пацієнта, який потребує медичного супроводу до...

Хронічні хвороби нирок: як отримати безоплатну медичну допомогу

У Програмі медичних гарантій розширено надання послуг з лікування методом гемодіалізу в амбулаторних умовах. У Програмі медичних гарантій для лікування пацієнтів з хронічним захворюванням нирок п’ятої стадії передбачено надання медичної послуги...

Надання безоплатної медичної допомоги при інсульті: яким має бути маршрут пацієнта

Національна служба здоров’я України уклала договори із 192 медзакладами на надання допомоги пацієнтам при гострому мозковому інсульті. Інсульт - це гостре порушення мозкового кровообігу, внаслідок якого розвивається пошкодження частини головного...

0 Коментарів

Ми у соцмережах

Пошук на сайті

Випадкові новини

Авторизація