Які щеплення рекомендовано мати дорослим?
15 лис, 2022 0 Коментарів 293 Перегляди

Які щеплення рекомендовано мати дорослим?

Фахівці Долинського відділу Калуського районного відділу ДУ «Івано-Франківський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ» роз’яснюють.

Дорослі схильні поводитись по-дорослому зі своїми дітьми, але іноді зовсім забувають про важливе для себе. Зокрема, про те, що дорослим теж слід памʼятати про щеплення та регулярно їх оновлювати. Нагадуємо, які рекомендовані щеплення має мати дорослий українець, який дбає про своє здоров’я:
Насамперед кожному дорослому потрібно надолужити пропущені в дитинстві обов’язкові щеплення. Тому, якщо ви не впевнені, чи вакцинували вас у дитинстві, зверніться до свого сімейного лікаря і він розробить індивідуальний графік щеплень.
Також важливо памʼятати, що після 16 кожні 10 років необхідно вакцинуватися від дифтерії і правця.
Які рекомендовані щеплення рекомендовано мати дорослим:
Гепатит В
Дітей почали планово щепити від гепатиту В лише у 2000-х.
Щеплення рекомендоване для всіх дорослих, які не були вакциновані в дитинстві, це захистить від небезпечних наслідків вірусної інфекції - цирозу й раку печінки. Гепатит В не лікується, при захворюванні потребує пожиттєвої терапії. Курс вакцинації включає 3 щеплення від гепатиту В.
Гепатит А
Гепатит А- запальне захворювання печінки, що лікується тривалий час і, в окремих випадках, спричиняє ураження печінки, нирок, підшлункової залози, болі в суглобах та навіть смерть.
Курс щеплень складається з двох доз з інтервалом у 6 місяців. Можна отримати комбіновану вакцину, яка захищає від вірусів гепатиту А і В.
Грип
Щеплення від грипу рекомендовано робити щороку на початку епідсезону. Воно убезпечить від можливих ускладнень та смерті. У групі ризику – вагітні жінки, літні люди та люди з хронічними хворобами.
Вакцину можна придбати власним коштом. Для медиків, вагітних та співробітників сектору безпеки вакцинація від грипу в Україні безоплатна.
Пневмокок
Як COVID-19, так і грип можуть ускладнюватися бактеріальною пневмонією, найпоширеніша причина якої — пневмокок. Тому людям із групи ризику (старшим за 65, із хронічними захворюваннями) варто зробити щеплення від пневмококової інфекції.
Менінгокок
Менінгококи - це бактерії, які спричиняють такі хвороби, як менінгіт, менінгоенцефаліт тощо. Менінгіт вражає оболонки головного та спинного мозку. Без вчасного лікування 50% випадків закінчуються летально.
В Україні наявні вакцини від 4 видів менінгококів із 13. Схеми вакцинації різняться залежно від марки вакцини та віку.
COVID-19
Вакцинація від COVID-19 убезпечить від ускладнень та госпіталізації. Щеплення безоплатні.Первинний курс включає одну дозу вакцини Janssen або дві дози іншої вакцини, доступної в Україні. Дія вакцини в подальшому поновлюється завдяки бустерним щепленням: перше через 5 місяців, друге через 4.

Як запобігти поширенню інфекційних хвороб у воєнний час

В умовах воєнного стану великі скупчення людей, зокрема в укриттях та місцях поселення внутрішньо переміщених осіб, сприяють поширенню інфекційних хвороб. Кір, краснуха, епідемічний паротит, поліомієліт, дизентерія, туберкульоз, дифтерія, кашлюк, а...

Вакцинація – єдиний спосіб захистити життя та здоров’я від багатьох небезпечних хвороб

Від початку війни, яку розгорнув російських окупант, в нашу область приїхали понад 143 тисячі внутрішньо переміщених осіб. Великі скупчення людей сприяють поширенню інфекційних хвороб. Кір, краснуха, епідемічний паротит, поліомієліт, дифтерія,...

Рутинна вакцинація – це важливо!

Вакцини вже більш як 200 років допомагають нам не лише захистити своє здоров’я, а й спокійно жити. Як показав 2020 рік, пандемія руйнує звичний спосіб життя. Ми хочемо нагадати про важливість рутинної вакцинації. Адже зниження кількості...

0 Коментарів

Авторизація