На кладовищах у Міжріччі та Гузієві зносять аварійні дерева
До зрізання старих і аварійних дерев на сільських кладовищах залучили промислових альпіністів.
Як розповів директор комбінату комунальних господарств Геннадій Микитин, зрізка дерев на кладовищі є технічно складним процесом, адже працювати потрібно так, щоб не пошкодити надгробні пам’ятники чи огорожу. У більшості випадків залучити автовишку неможливо, адже через щільність могил тут вона не проїде. Тому вирішили звернутися до бригади промислових альпіністів з Києва.
У своїй роботі альпіністи використовують професійне спорядження та страховку. Спочатку вони знизу доверху обрізають усе гілля, відтак зверху донизу розрізають стовбур. Тонке зрізане гілля падає на землю, а великі гілки та більші частини дерева спускають на мотузках.
- Люди часто зверталися із проханням зрізати аварійні дерева на кладовищі, - каже староста округу Лілія Герило. - У зв'язку з сильними літніми буревіями або налипанням мокрого снігу, ламалися гілки, верхівки. І ці пошкоджені частини дерев падали на могили та завдавали чималої шкоди. Тому такі роботи вкрай необхідні.
Така ж ситуація, за словами старости Гузіївського старостинського округу Лідії Олевич, і на їхньому сільському кладовищі. Дерева старі, розлогі, аварійні, тому потребували видалення.
Прибирають територію кладовищ після зрізки дерев працівники Болехівського комбінату комунальних підприємств. Зрізану деревину використають для господарських потреб старостинських округів.
0 Коментарів