УВАГА! СТОП АВТОМОБІЛЬ! РУХ ВЕЛОСИПЕДАМ!
Традиційно Україна, як і увесь світ, 5 червня відзначає Всесвітній день охорони навколишнього середовища. Всесвітній день охорони навколишнього середовища – найбільша щорічна подія в світі, яку проводить Організація Об'єднаних Націй (ООН) з метою поглиблення суспільного усвідомлення необхідності зберігати і покращувати довкілля. Основна його мета – підвищити обізнаність щодо охорони нашої природи та розглянути різні екологічні проблеми, які зростають з кожним днем.
Однією з найбільш великих проблем забруднення навколишнього середовища є транспортна, особливо в містах. Науково доведено, що оксиди і діоксиди азоту та їх частки викликають смертельні випадки.
Згідно статистичних даних забруднення повітря щорічно вбиває близько 3-3,5 мільйонів чоловік, більше ніж малярія, ВІЛ і грип разом узяті. Так фахівці різних країн світу знайшли рішення цієї проблеми в переході від автомобільного транспорту до велосипедного і вже бачать незаперечне поліпшення якості життя в таких містах. Адже велосипед екологічно чистий, корисний для здоров’я, розвантажує місто від потоку машин, займає невеликий простір і, що дуже важливо, робить місто більш динамічним, доброзичливим і привабливим, як для жителів міста, так і для гостей і туристів.
Дослідження показали, що щоденна поїздка на велосипеді на відстань в 2,5 км на рік економить до 180 літрів бензину і скорочує викид CO2 на 495 кг. При цьому викиди шкідливих домішок автомобілів займають 80% забруднюючих речовин. Рівень шуму, що виробляється велосипедистами, у відсотках також дорівнює 0 і значно підвищує якість життя.
Роботодавці стверджують, що працездатність людей, що їздять на велосипеді кожен день, вище, ніж у тих, хто використовує автомобіль.
Використання велотранспорту значно позначається і на економіці. Згідно з дослідженнями Європейської федерації велосипедистів їзда на велосипеді приносить річний дохід всьому Євросоюзу в розмірі до 200 млрд. євро. Більшість з них припадає на доходи в галузі охорони здоров’я. Як ми можемо помітити, інфраструктура немоторизованого транспорту допомагає майже всім членам суспільства: це і молоді, і літнім людям незалежно від їх соціального і фінансового становища. У країнах Європи велосипед вже звичний вид транспорту. Він використовується як в рекреаційних і спортивних цілях, так і являється повноцінним засобом пересування, завдяки створенню умов для безпечних і комфортних поїздок практично в будь-яку частину міста.
Найбільш велосипедною країною в світі по праву вважаються Нідерланди, де цей вид транспорту визнаний пріоритетним на державному рівні. Також одними з лідерів велоруху вважаються Данія, Франція, Китай, Японія, Великобританія, ну і, звичайно ж, Німеччина. Саме цю країну Європи можна назвати найпідготовленішою в плані прийняття нормативних документів, що стосуються велоінфраструктури, в яких існують правила і рекомендації з проектування велосипедних і пішохідних шляхів складених на регіональному рівні.
Місто Болехів славився і славиться –як місто велосипедистів (роверистів). Велосипед (ровер) в нашому місті мав дуже велику популярність у 80-90 роках. Майже у кожного жителя був і є на даний час свій двоколісний транспорт.
Тому з такої хорошої нагоди давайте зробимо хоча б один крок на покращення стану довкілля. Можливо хтось прибере сміття в своєму дворі, а дехто просто не залишить слідів свого перебування на природі. Може хтось залишить свій автомобіль вдома та поїде на роботу чи прогулянку на велосипеді ( ровері) чи прогуляється пішки.
Отже, запрошуємо всіх жителів нашої територіальної громади долучитися 5 червня 2022 року до проведення акції «УВАГА! СТОП АВТОМОБІЛЬ! РУХ ВЕЛОСИПЕДАМ!»
Разом ми зробимо навколишнє середовище кращим та надалі не забуватимемо про його охорону і збереження природних скарбів, адже всі живемо на одній планеті Земля.
Адже забруднюючи планету ми шкодимо у першу чергу самим собі та своїм нащадкам.
У.Юзьків, головний спеціаліст, еколог відділу ЖКГБТЕБ міськвиконкому
0 Коментарів