Як зробити онлайн-покупки безпечними
Будьте обережними під час розрахунків у мережі Інтернет, – нагадують в Національному банку України. Шахраї створюють вебсервіси, які пропонують фейкові послуги (поповнення мобільного, грошовий переказ, покупку авіаквитка). Візуально такі сайти схожі на легітимні сервіси. Вони залучають клієнтів за допомогою дуже вигідних пропозицій (наприклад, обіцяючи дуже низькі ціни на послуги, нульову комісію тощо).
Мета злочинців – змусити клієнта залишити конфіденційні дані своєї картки в платіжній формі на сайті.
Що робити?
- Важливо не здійснювати операції онлайн при підключенні до громадського Wi-Fi, якщо не хочете, щоб дані вашої картки потрапили в руки шахрая. Краще це робити в захищеній домашній мережі. Якщо необхідно здійснити оплату або зробити покупку поза домом, скористайтеся мобільним інтернетом.
- Перевірте чи безпечний сайт для покупок. Якщо біля адреси сайту є замочок, та літери https на початку адреси сайту, «S» вказує на безпечне з’єднання, значить сайт є безпечним. Це сучасний стандарт безпеки. Стежте за тим, щоб купувати тільки на сайтах з таким значком та літерами.
- Встановлюйте ліміти на різні операції з карткою.
- Також ефективним методом є оплата в інтернеті віртуальною карткою. Основну суму можна зберігати на зарплатній чи іншій картці, а для оплати в інтернеті перераховувати лише необхідну для сплати суму. Так ваша основна картка буде захищена від зчитування в Інтернеті.
- Оплачуйте накладними платежами.
0 Коментарів