Розроблено тривимірну модель та 3D візуалізацію історичної дерев’яної надбудови періоду Середньовіччя на території комплексної пам’ятки природи загальнодержавного значення «Скелі Довбуша»
В рамках проєкту « Скелі Довбуша-подорож в легенду» розроблено тривимірну модель та 3D візуалізацію історичної дерев’яної надбудови періоду Середньовіччя на території комплексної пам’ятки природи загальнодержавного значення «Скелі Довбуша».
Концепцію тривимірної моделі історичної дерев’яної надбудови розробив 3D- моделер, візуалізатор, архітектор Назарій Дубів у співпраці з доктором історичних наук, доктором філософії, професором кафедри етнології і археології, деканом факультету історії, політології і міжнародних відносин Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, заслуженим діячем науки і техніки України Кугутяком Миколою Васильовичем та Томенчуком Богданом Петровичем- кандидатом історичних наук, доцентом, завідувачем кафедри етнології і археології Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника. Завдяки археологічним дослідженням Богдана Томенчука отримана інформація щодо розташування, глибини та розмірів штучного рову і валу, на якому розміщувались додаткові дерев’яні укріплення, а також схематичні креслення розміщення забудови та усні рекомендації.
Досліджено також велику кількість джерел інформації, зокрема праці вченого, краєзнавця Михайла Рожка та краєзнавця Романа Скворія, праці якого надані пані Галиною Якимів-Скворій, науковою співробітницею музею історії міста Болехова ім. Р.Скворія та інших дослідників Скель. Кожний із них пропонував свою теорію наскельної забудови.
На основі отриманої інформації та проведеного лазерного 3D-сканування Cкель, а також особистих спостережень- наявних збережених врубів та пазів, було розроблено декілька варіантів концепцій, з яких вибрано найбільш достовірну.
Саме завдяки новітнім технологіям лазерного 3D сканування, чого досі ніхто не виконував на даній локації, вдалось отримати найбільш точну інформацію рельєфу Cкель Довбуша та прилеглого майданчику. В подальшому за допомого програми для 3D моделювання та візуалізації, а саме 3D MAX, допрацьовано інші деталі, сформовано ландшафт території, а найголовніше – втраченої дерев’яної забудови. Фінальною частиною роботи є 3D візуалізація та презентаційний відео-ролик, а також панорамне зображення 360 градусів. Запрошуємо переглянути презентаційний відеоролик за посиланням:
https://youtu.be/as8CWl_tLsQ
0 Коментарів