Що потрібно знати про епідемічний паротит
Впродовж останніх 5-ти років випадки захворюваності на епідемічний паротит серед жителів населення територіальних громад не реєструвалися.
Не зважаючи, на благополучну епідемічну ситуацію щодо захворюваності на паротит, ми не повинні втрачати пильності. Адже сприйнятливість до паротитної інфекції дуже висока. А ще дуже небезпечним є ускладнення після перенесеної хвороби, що може призвести до чоловічого безпліддя та вірогідності викиднів у жінок.
Тож якщо у вас з’явилися симптоми такі як лихоманка (38–39 °C), яка з'являється одночасно з набряком слинних залоз та зберігається 3–4 дні, а у малих дітей може і не розвиватись, появляється погане самопочуття та слабкість, біль голови, втрата апетиту, блювання, з’являється біль і набряк слинних залоз- найсильніші на 2-ий або 3-ій день, гіперемія ділянки виходу протоки привушної слинної залози, зниження виділення слини (відчуття сухості у ротовій порожнині), утруднене жування, ковтання та відкривання рота негайно зверніться за медичною допомогою. Бо ви можете стати джерелом інфекції, яка передається повітряно-крапельним шляхом, через безпосередній контакт, або посередньо через контакт з інфекційним матеріалом чи інфікованими предметами (кров, слина, спинно-мозкова рідина, сеча).
Найбільш ефективним методом профілактики епідемічного паротиту є вакцинація, яка входить до календаря профілактичних щеплень в Україні. Вакцинація проводиться одночасно з такими захворюваннями як кір та краснуха,комбінованою вакциною у віці 12 місяців. Друге щеплення (ревакцинацію) цією самою вакциною проводять дітям у віці 6 років.
За 2022 рік вакцинацію проти паротиту у віці 1 рік отримало 470 дітей ,ревакцинацією в 6 років охоплено 522 дитини.
Бережіть себе та своїх рідни! Та пам’ятайте, що вакцинація – єдиний надійний захист від паротитної інфекції.
Руслана СОЛОВІЙ, лікар-епідеміолог відділення епідеміологічного нагляду (спостереження) та профілактики інфекційних захворювань Долинського відділу Калуського районного відділу ДУ «Івано-Франкіський ОЦКПХ МОЗ»
0 Коментарів