Що потрібно врахувати при аналізі питної води
20 бер, 2023 0 Коментарів 71 Перегляд

Що потрібно врахувати при аналізі питної води

Зазвичай, для мешканців приватних будинків основними джерелами водопостачання є підземні об’єкти – свердловини та колодязі. На жаль, глибина свердловини не гарантує високої якості води. Іноді проба, відібрана на глибині 15 м, може бути чистішою, ніж вода з глибини 50 м. Як правило, на великих глибинах доступ до кисню обмежений, тому і підвищення мікробіологічного показника спостерігатись не буде, проте залізо та марганець часто перевищують гранично допустиму концентрацію.

Якщо глибина свердловини 15-20 м, то пріоритетними показниками для аналізу будуть: жорсткість, лужність, окиснюваність перманганатна, азот нітритний, азот нітратний, азот амонійний, сульфати, залізо, фториди та органолептичні показники.

Якщо глибина свердловини понад 20 м, то до вищезазначених показників слід додати і визначення вмісту деяких важких металів: марганцю, цинку, кремнію, а також кальцію, магнію та сульфідів. Якість води у свердловинах слід періодично перевіряти, оскільки її стан постійно змінюється, наприклад, під впливом паводків.

Якщо ж ви мешкаєте в місті, де основним джерелом води є централізоване водопостачання, то слід бути готовим, що якість такої води може змінюватись навіть погодинно. Причиною може бути незадовільний стан внутрішньобудинкової мережі, застій води або невідповідний стан якості води на початкових етапах надходження з очисних споруд.

Тому, піклуючись про своє здоров’я, слід застосовувати додаткові способи очищення води (фільтрація адсорбентами, ультрафіолетом та зворотним осмосом) та своєчасно проводити аналіз якості води.

Головними показниками аналізу такої води будуть: органолептичні показники, водневий показник, жорсткість, лужність, залізо, хлор залишковий зв’язаний, азот амонійний, азот нітритний, окиснюваність перманганатна. А також мікробіологічні показники: загальні коліформи, e.coli, ентерококи та загальне мікробне число.

Слід пам’ятати, що вода - це речовина, яка не має сталої структури та зазнає постійних змін, тому необхідно проводити своєчасні аналізи в сертифікованих лабораторіях незалежно від типу водного об’єкта. Контролюйте, що ви п’єте, та бережіть своє здоров’я!

Юліана КОНИК, начальник Долинського відділу Калуського районного відділу                                                 

Як правильно зробити запас води на випадок відключення водопостачання
Інші новини лис. 2022

Як правильно зробити запас води на випадок відключення водопостачання

Фахівці Долинського відділу Калуського районного відділу ДУ «Івано-Франківський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ» роз’яснюють. Внаслідок терористичних російських ракетних обстрілів критична інфраструктура України зазнає суттєвого...

Фахівці Долинського відділу Калуського районного відділу ДУ «Івано-Франківський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ» роз’яснюють: залізо у воді
Інші новини жов. 2022

Фахівці Долинського відділу Калуського районного відділу ДУ «Івано-Франківський обласний центр

Багатьом знайома ситуація, коли ви відкриваєте водопровідний кран, а звідти замість прозорої води тече неапетитне «щось» іржаво-коричневого кольору. Присутність іржі в водопроводі, звичайно, не смертельна, тільки от використовувати таку воду для...

Потурбуйтесь про дезінфекцію вашого колодязя чи свердловини
Інші новини чер. 2020

Потурбуйтесь про дезінфекцію вашого колодязя чи свердловини

На Прикарпатті не вщухає негода, проливні дощі зруйнували десятки доріг та мостів, спричинили значні підтоплення сільгоспугідь та домогосподарств. Оскільки вода розмила вміст гноївок і вигрібних ям, - за повінню можуть прийти інші негаразди; одне із...

0 Коментарів

Ми у соцмережах

Пошук на сайті

Випадкові новини

Авторизація