Триває тиждень імунізації

Щороку 24-30 квітня у світі проводиться тиждень імунізації – ініціатива ВООЗ, покликана нагадати про важливість щеплень дітей і дорослих для захисту від інфекційних хвороб.
Імунізація є одним із найбільш ефективних методів захисту від захворювань, особливо під час повномасштабної війни.
В Україні діє Національний календар профілактичних щеплень – обов'язкова та рекомендована серія вакцинацій, із зазначенням часу та дози. Детально ознайомитися з графіком щеплень можна тут:
https://cutt.ly/QrfuCteV.
Нагадаємо, всі діти мають обов’язково отримати щеплення проти


небезпечних захворювань:

Гепатит В

Туберкульоз

Кір, епідемічний паротит, краснуха

Дифтерія і правець

Кашлюк

Поліомієліт

Хіб-інфекція (гемофільна інфекція)

Дорослі мають кожні 10 років ревакцинуватися від дифтерії та правцю.
Планові щеплення входять до Національного календаря профілактичних щеплень. Їх можна отримати безоплатно за Програмою медичних гарантій в межах пакету “Первинна медична допомога”.
Зокрема: вакцинацію за віком, станом здоров’я, епідемічними показаннями, а також щеплення дітей з порушенням календаря, рекомендованих щеплень та екстреної імунопрофілактики (крім сказу).

Для планової вакцинації необхідно мати укладену декларацію з сімейним лікарем, терапевтом або педіатром.

Вакцинуватися можна в комунальних закладах первинної медичної допомоги, у приватних медзакладах і в лікарів-ФОП, які підписали договір із НСЗУ та мають можливість проводити вакцинацію.

Знайти заклад первинної медичної допомоги можна через дашборд “Електронна карта місць надання первинної медичної допомоги” на сайті НСЗУ в розділі “Е-дані” / “Аналітичні панелі (дашборди)”:
https://cutt.ly/xrfuNcvs. Або зателефонуйте за номером контакт-центр НСЗУ 16-77. Оператор підкаже адресу та контакти найближчого закладу первинної медичної допомоги.

Під час щеплення варто уточнити, чи лікар вніс дані про вакцинацію в Електронну систему охорони здоров’я. Адже це гарантія, що інформація про факт вакцинації збережеться і не загубиться.
0 Коментарів