Держенергонагляд попереджає: рибалити поблизу ліній електропередачі суворо заборонено!
18 сер, 2020 0 Коментарів 743 Перегляди

Держенергонагляд попереджає: рибалити поблизу ліній електропередачі суворо заборонено!

У літній сезон приємним та досить поширеним відпочинком серед багатьох людей є риболовля. Проте, навіть на риболовлі може спіткати такий небезпечний фактор, як електрострум, адже досить часто поблизу водойм знаходяться повітряні лінії електропередачі.
З метою запобігання нещасним випадкам від впливу електричного струму, постановою Кабінету міністрів України «Про затвердження Правил охорони електричних мереж» визначено охоронні зони електричних мереж:

Напруга повітряних ліній електропередачі

Охоронна зона, м

До 1 кВ

2

До 20 кВ

10

35 кВ

15

110 кВ

20

150, 220 кВ

25

330, 400, 500 кВ

30

750 кВ

40

Так, відповідно до пункту 9 правил, у межах охоронних зон повітряних і кабельних ліній, трансформаторних підстанцій, розподільних пунктів та пристроїв рибалити суворо заборонено!
Крім того, повідомляємо, що при переміщеннях під повітряними лініями смертельно небезпечно здіймати вудилища та нести їх на плечі. Щоб уникнути наближення і випадкового дотику до проводів слід переносити вудилище, опустивши його паралельно землі.
Якщо ви подарували вудочку дитині, обов’язково поясніть їй правила поведінки поблизу ЛЕП. Юні рибалки, захоплені риболовлею, можуть забути про обережність. Якщо ваша дитина зібралась на риболовлю, поясніть їй прості правила електробезпеки та небезпечність наближення до електричних мереж (розподільних пунктів, трансформаторних підстанцій, ЛЕП). Нагадайте, що на всіх енергетичних об’єктах розміщені знаки, що попереджають про небезпеку ураження електричним струмом.
Також смертельно небезпечною може бути риболовля під час грози, особливо в охоронних зонах ЛЕП. Вудка, яка є провідником струму, може акумулювати електричні заряди та притягувати удар блискавки.
«Обережно! Проводи ЛЕП під напругою! Ловити рибу заборонено!», «Не влізай! Уб’є!» – це не просто слова, а знаки, що попереджають про реальну небезпеку, ігнорування яких може привести до смертельних наслідків.
Держенергонагляд звертається з проханням дотримуватися простих правил під час риболовлі, а саме:
  • будьте уважними самі та нагадуйте іншим рибалкам про небезпеку поблизу ЛЕП;
  • уникайте вилову риби в охоронних зонах електричних мереж, під проводами повітряних ліній електропередачі;
  • дотримуйтеся вимог попереджувальних та заборонних плакатів, якими позначені місця заборони риболовлі в охоронних зонах повітряних ліній електропередачі.
Будьте обережними, бережіть себе та своїх близьких!
 
Довідково
Сучасні вудки виробляються із вуглепластику – матеріалу, який є провідником електричного струму. Підвищена вологість поблизу водойм створює небезпеку для життя навіть при наближенні до дротів діючої електролінії. Незважаючи на те, що на сучасних вудках нанесений попереджувальний знак, а у паспортах чи супровідних документах пишуть про неприпустимість використання їх поблизу ЛЕП, рибалки нехтують цими елементарними правилами безпеки та продовжують рибалити поряд із ЛЕП. Внаслідок цього, виникає небезпека електротравм із летальними наслідками.

Охорона електричних мереж – запорука надійного електропостачання
Інші новини лип. 2020

Охорона електричних мереж – запорука надійного електропостачання

З метою забезпечення надійності роботи електричних мереж, створення належних умов їх експлуатації та запобігання виникненню нещасних випадків від впливу електричного струму, необхідно встановлювати відповідні охоронні зони електричних мереж. Це...

За порушення правил карантину через коронавірус діє адміністративна та кримінальна відповідальність
Інші новини бер. 2020

За порушення правил карантину через коронавірус діє адміністративна та кримінальна відповідальність

Нагадуємо, що за порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами, тягне за собою накладення штрафу на...

В Україні запроваджують адміністративну відповідальність за порушення правил перевезення дітей
Інші новини лис. 2019

В Україні запроваджують адміністративну відповідальність за порушення правил перевезення дітей

29 жовтня Верховна Рада України в першому читанні ухвалила законопроект «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо встановлення відповідальності за порушення правил перевезення дітей». Документ націлений на...

0 Коментарів

Ми у соцмережах

Пошук на сайті

Випадкові новини

Авторизація