Як прийняти нові умови життя? - поради поліцейського психолога?
Війна застала українців зненацька. І за останні тридцять років стала для людей найбільшим випробуванням. Війна руйнує все на своєму шляху. Це іспит на міцність психіки для кожного. Емоційні гойдалки, страх, паніка, втрати - це те, що супроводжує нині усіх. І неважливо – під обстрілами Ви чи у безпеці.
Змиритися з тим, що у життя нахабно увірвалась війна, вкрай важко. Потрібен час. А прийняття того, що все навколо змінилось, є першим кроком людини до опанування цієї критичної життєвої ситуації.
Від розгубленості та відчаю до злості та агресій - це перша природня реакція людини на втрату свого звичного життя, руйнацію планів та перспектив. І це нормально. Перші дні війни для психіки людини найстресовіші. Однак цей кризовий етап швидко минає.
Важливо усвідомити, що є події та обставини , які не залежать від нас . І ми, на жаль, на це ніяк не можемо вплинути чи бодай щось змінити. Війна - це саме така подія. Але тут важливо пам’ятати, будь- які негаразди минуть. Тож треба набратись терпіння, заспокоїтись і вірити в перемогу!
Добре, якщо вдасться знайти в цей час бодай якісь хороші моменти чи нові можливості.
Втримайтесь з них!
Сконцентруйтесь на позитиві наскільки це можливо. Це не дасть впасти духом, а навпаки дозволить швидко відновитись психіці.
Щоб пережити війну, треба жити. Тож, не зупиняйтесь! Допомагайте іншим! Працюйте! Якщо втратити роботу - не засмучуйтесь. Опановуйте нову професію. Нові можливості - це уже добре!
Мрійте! Більше думайте про щасливе майбутнє. Візуалізуйте його. Пам’ятайте, що завжди після темної ночі настає світлий день! І ще мрії мають властивість збуватись.
Тож перемога близько!
0 Коментарів