Прості правила, що рятують життя
16 травень, 2022 0 Коментарів 287 Переглядів

Прості правила, що рятують життя

Через вторгнення Росії та масові обстріли у багатьох областях України СБУ оприлюднила інструкції для населення, як поводитись під час обстрілів, та яких правил безпеки варто дотримуватись.
Що робити під час обстрілу системами залпового вогню?
Снаряд (ракету) можна помітити та зреагувати, залп реактивної установки добре видно. Вночі це яскравий спалах на обрії, а вдень – димні сліди ракет.
Організуйте постійне спостереження, тримайте у полі зору будівлі та споруди, які розташовані поруч та які можливо використовувати як укриття. Після сигналу спостерігача є декілька секунд, щоб сховатись.
Ховатись варто у підвалах або в іншому заглибленому приміщенні. Вибирайте місце у кутку між несучими стінами, недалеко від вікон та дверей, щоб миттєво покинути приміщення у випадку попадання снаряду.
Не виходьте з укриття, не почекавши хоча б 10 хвилин після завершення обстрілу, адже після залпу зазвичай ведеться уточнення результатів стрільби і коригування вогню, або зміна позицій.
Що робити під час артобстрілів?
Під час артилерійського, мінометного обстрілу або авіаційного нальоту не залишайтесь у під’їздах, під арками та на сходових клітках. Також небезпечно ховатись у підвалах панельних будинків, біля автомобільної техніки, заправок і під стінами будинків легких конструкцій. Це неміцні об’єкти, тому ви можете опинитись під запалами чи травмуватись.
Якщо вогонь артилерії, мінометний обстріл, авіаційне бомбардування застали вас на дорозі – негайно лягайте на землю, туди, де є виступ або хоча б у невелике заглиблення. Захист можуть надавати бетонні конструкції (крім тих, які можуть обвалитись чи загорітись), траншеї, неглибокі підземні колодязі, канави, широкі труби водостоку.
Закривайте долонями вуха та відкрийте рот – це врятує від контузії, убереже від баротравми.
Не розбирайте завали самостійно, чекайте фахівців та представників аварійно-рятувальної служби.
Що робити під час стрілецького обстрілу?
Під час стрілянини найкраще сховатись у захищеному приміщенні (наприклад, у ванній кімнаті чи у самій ванні). Якщо це неможливо, треба лягти на підлогу та прикритись предметами, що зможуть захистити вас від уламків та куль.
Якщо ви потрапили під стрілянину на відкритому повітрі, краще лягти на землю та закрити голову руками. Ефективним захистом буде будь-який виступ, навіть тротуар, заглиблення в землі або канава. Укриттям також може стати бетонна сміттєва урна, сходи. Не намагайтесь сховатись за авто чи за  кіосками, бо вони часто стають мішенями.
Де б ви не були, згрупуйтесь, ляжте в позу ембріона. Розверніться ногами у бік стрілянини, прикривши голову руками та відкривши рот, щоб близький вибух не завдав шкоди барабанним перетинкам. Почекайте поки стрілянина не закінчиться, а пострілів не буде хоча б п’ять хвилин.
Якщо ваше житло розташоване у зоні регулярних бойових зіткнень, треба зміцнити вікна (наприклад, скотчем) – це допоможе уникнути уламків розбитого скла. За можливості, вікна бажано закрити, наприклад мішками з піском чи масивними меблями.
 

Що можна й не можна публікувати в інтернеті – рекомендації від Мінцифри
Інші новини бер. 2022

Що можна й не можна публікувати в інтернеті – рекомендації від Мінцифри

Кожен кадр в мережі Інтернет чи на телебаченні може бути використаний проти української армії – повідомляють у Міністерстві цифрової трансформації України. Не всі пости російської атаки варто публікувати в соцмережах, а краще взагалі нічого постити...

Не працюйте корегувальниками вогню у ворога – закликала громадян заступник Міністра оборони України Ганна Маляр
Інші новини бер. 2022

Не працюйте корегувальниками вогню у ворога – закликала громадян заступник Міністра оборони України

Заступник Міністра оборони України Ганна Маляр: Не працюйте корегувальниками вогню у ворога! Так-так, саме це ви робите, коли публічно повідомляєте точну адресу - куди влучила або не долетіла ракета. Ми справді вільна, демократична країна зі...

Івано-Франківські рятувальники закликають громадян дотримуватися правил пожежної безпеки у побуті
Інші новини гру. 2020

Івано-Франківські рятувальники закликають громадян дотримуватися правил пожежної безпеки у побуті

Фахівцями управління ДСНС в області проведено профілактичне відпрацювання в місті Болехів. Даний захід є одним із методів боротьби з пожежами у житловому секторі. З настанням опалювального сезону значно погіршилася статистика щодо кількості займань...

0 Коментарів

Ми у соцмережах

Пошук на сайті

Випадкові новини

Авторизація