Роз'яснення ПФУ про призначення пенсій за віком у 2022 році
17 чер, 2022 0 Коментарів 545 Переглядів

Роз'яснення ПФУ про призначення пенсій за віком у 2022 році

Особи, які досягли віку 60 років у 2022 році мають право на призначення пенсії за віком за наявності страхового стажу не менше 29 років. – повідомляється на урядовому порталі.
За відсутності необхідного страхового стажу пенсія за віком може бути призначена пізніше (наприклад, якщо особа працюватиме та набуде необхідні 29 років страхового стажу) або у 2025 році після досягнення віку 63 роки за наявності страхового стажу не менше 22 роки.
Важливо! Наявність страхового стажу, який дає право на призначення пенсії за віком, визначається на дату досягнення особою відповідного віку.
Страховий стаж після 01.01.2004 обчислюється територіальними органами Фонду за даними, що містяться в реєстрі застрахованих осіб, а за періоди до 01.01.2004 – на підставі трудової книжки та інших документів.
Пенсія за віком може призначатись автоматично, якщо в реєстрі застрахованих осіб є відомості про стаж, набутий до 2004 року (роботодавцем чи застрахованою особою було подано для оцифрування трудову книжку). Якщо за даними реєстру застрахованих осіб стажу недостатньо, то для призначення пенсії необхідно подати заяву та додаткові документи.
Звертаємо увагу, що в органах Фонду впроваджено екстериторіальний принцип обслуговування громадян: заяву про призначення пенсії та необхідні документи можна подати до будь-якого сервісного центру обраного Головного управління Фонду.
Також, заяву про призначення пенсії та необхідні документи можна подати в електронній формі через вебпортал електронних послуг Фонду (portal.pfu.gov.ua) з використанням кваліфікованого електронного підпису.
Перелік основних документів, які подаються для призначення пенсії:
паспорт;
реєстраційний номер облікової картки платника податків (РНОКПП);
документи про страховий стаж (трудова книжка, диплом (денна форма навчання), військовий квиток тощо);
довідка про заробітну плату за 60 місяців підряд до липня 2000 року (за бажанням пенсіонера);
документи, які засвідчують особливий статус особи (за наявності).

Звільнення від сплати ЄСВ упродовж дії воєнного стану не передбачає зарахування періодів роботи до страхового стажу
Інші новини травень. 2022

Звільнення від сплати ЄСВ упродовж дії воєнного стану не передбачає зарахування періодів роботи до

Законодавством України передбачено право фізичним особам підприємцям на спрощеній та загальній системі оподаткування, особам, які проводять незалежну професійну діяльність та членам фермерського господарства, тимчасово, з 1 березня 2022 року та...

Новації у пенсійному законодавстві: що варто знати
Інші новини травень. 2022

Новації у пенсійному законодавстві: що варто знати

30 квітня цього року набув чинності Закон України від 15 лютого 2022 року № 2040-IX «Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення пенсійного законодавства», яким внесені зміни, до закону України «Про загальнообов’язкове державне...

Роз’яснення Мінекономіки: як працівнику самостійно перевірити чи сплачує роботодавець за нього страхові внески?
Інші новини лют. 2021

Роз’яснення Мінекономіки: як працівнику самостійно перевірити чи сплачує роботодавець за нього

Вчора, 8 лютого, Мінекономіки підготувало інструкцію, як працівнику самостійно перевірити чи сплачує роботодавець за нього страхові внески. Одним з поширених порушень законодавства про працю є прийняття працівника на роботу без офіційного оформлення...

0 Коментарів

Ми у соцмережах

Пошук на сайті

Випадкові новини

Авторизація