На брифінгу в облдержадмінстрації розповіли про запровадження ринку землі
29 січ, 2021 0 Коментарів 561 Перегляд

На брифінгу в облдержадмінстрації розповіли про запровадження ринку землі

Беззаперечним є той факт, що держава недовикористовує один із своїх найпотужніших активів – землю. Адже мораторій, котрий існував десятиліттями, сформував тіньовій ринок землі, який збагачує великі агрохолдинги та окремих осіб, обумовив низьку продуктивність фермерства, сприяв розкраданню землі через тіньові схеми і корупцію. Тому від цього програвали всі українці.
Завдяки земельній реформі буде упорядкований ринок землі, відносини у сфері землеустрою стануть зрозумілими й прозорими, відповідно, буде унеможливлено корупцію та земельне рейдерство, і головне – дано поштовх українській економіці.
Про це йшлося сьогодні під час брифінгу в обласній державній адміністрації, який провів директор департаменту агропромислового розвитку ОДА Іван Андріїшин.
Верховною Радою України уже схвалено ряд законопроектів, які відміняють мораторій на розпорядження землями приватної власності, встановлюють вимоги до покупців земель, визначають правила оприлюднення та відкритості даних про землю, створюють прозору систему державної підтримки виробників сільськогосподарської продукції, зменшують тіньовий ринок.
Одним із основних законів є Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо умов обігу земель сільськогосподарського призначення". Землі сільськогосподарського призначення зможуть купувати: • громадяни України; • територіальні громади; • держава Україна; • юридичні особи України, учасниками яких є лише громадяни України, держава чи органи місцевого самоврядування.
З 1 липня цього року право на купівлю землі мають фізичні особи в обсязі до 100 гектарів, а з 2024 року - юридичні особи в обсязі до 10 тисяч гектарів. А якщо говорити про договір купівлі-продажу земель сільськогосподарського призначення, то також є певні обов’язкові вимоги до його укладення, а саме: • має бути виключно безготівковий розрахунок; • перевірка походження коштів; • перевірка нотаріусом угоди та покупця на відповідність законодавству.
Також, варто зазначити, що згідно норм цього Закону продаж земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної та комунальної власності забороняється. Проте за органами державної влади та місцевого самоврядування залишиться право надавати ці земельні ділянки в оренду й надалі.
«Земельна реформа покликана відкрити ринок землі, а це дасть можливість забезпечити базове право українців - розпоряджатися своїм майном, так само як квартирою, машиною чи телефоном. Завдяки інвестиціям підвищиться добробут людей, які живуть і працюють на землі, сформується середній клас і зменшиться трудова міграція, - наголосив Іван АндріїшинВнаслідок реформи децентралізації, яка завершується в Україні, державні землі перейдуть у повноцінне розпорядження громад. Ці процеси дозволять впровадити комплексне планування територій громад та створити умови для інвестицій у їх розвиток».
Зазначимо, що у нашій області 51 територіальній громаді уже передано 6 тисяч 294 земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної власності у комунальну власність. Загальна площа цих ділянок - 46,9 тис. гектарів.
На Прикарпатті в обробітку 400 тисяч гектарів ріллі. 218 тисяч селян після розпаювання отримали у власність землю сільськогосподарського призначення. Середній розмір цієї земельної частки (паю) склав 1,1 гектара.
Тому уже з 1 липня цього року, хто побажає, зможе продати свою землю. Вартість землі не повинна бути меншою за нормативну грошову оцінку, яка в нашій області складає 26 087 гривень за 1 гектар. І як ми уже сказали, з кожним роком вартість її буде зростати.
У найближчий час передача сільськогосподарських земель громадам має бути завершена. Щоби ринок землі запрацював повноцінно ще необхідно ухвалити низку законопроектів, зокрема, щодо удосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин, про земельні електронні аукціони, забезпечити функціонування Фонду часткового гарантування кредитів у сільському господарстві і забезпечення права працівників державних сільськогосподарських підприємств, установ, організацій на одержання земельної частки (паю). Такі процеси дерегуляції землеустрою сприятимуть спрощенню та поліпшенню процедур у сфері земельних відносин.
 

Основні аспекти нової редакції Закону України «Про сільськогосподарську кооперацію» обговорено під

Днями в департаменті агропромислового розвитку облдержадміністрації відбулася онлайн-нарада з питань внесення кооперативами змін до статутів та їх перереєстрації, відповідно до Закону України «Про сільськогосподарську кооперацію», який ухвалено...

Питання реалізації державних програм підтримки сільгоспвиробників обговорено під час наради

Вчора під головуванням заступника міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тараса Висоцького відбулася чергова селекторна нарада з питань проведення земельних торгів у територіальних громадах, реалізації державних програм...

Стартував проєкт «Відкритий ринок» - соціальна онлайн платформа для підтримки невеликих

15 квітня 2020 року стартував проєкт «Відкритий ринок» - соціальна онлайн платформа для підтримки невеликих сільгосппідприємств, покликаний допомогти їм знайти своїх покупців, які у свою чергу отримують можливість придбати якісні свіжі продукти....

0 Коментарів

Авторизація