Сергій Шкарлет: Дистанційне навчання не зможе повністю замінити очну форму
Державна служба якості освіти здійснить моніторинг діяльності закладів загальної середньої освіти, зокрема, щодо якості освіти під час дистанційного навчання. Про це повідомив Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет.
«Освітній моніторинг, зокрема і в частині дистанційного навчання, заплановано Державною службою якості освіти. Хочу підкреслити, що дистанційне навчання не зможе повністю замінити очну форму. Дистанційна освіта в усьому світі на сьогодні є рятівним елементом для того, щоб навчання було якісним. Однак вона є додатком до очної форми навчання як розширення власних можливостей набуття додаткових компетенцій», – сказав Міністр.
За словами Сергія Шкарлета, МОН намагатиметься повернути дітей за парти.
«Ми будемо намагатися повернути дітей за парти, адже учні мають соціалізуватися та отримувати повний комплекс необхідних знань. Проте, все буде залежати від епідеміологічної ситуації. Чим краще ми будемо дотримуватися карантинних заходів, тим швидше зможемо повернутися до повноцінного життя», – наголосив Міністр.
Окрім цього, Сергій Шкарлет зазначив, що на І квартал 2021 року передбачено аудит використання коштів субвенцій, головним розпорядником яких є МОН. Зокрема, йдеться про аудит субвенції «Нова українська школа», що буде проводити Рахункова палата України.
Також він нагадав, що для допомоги вчителям, учням та їхнім батькам під час дистанційного навчання зараз функціонує електронна платформа «Всеукраїнська школа онлайн». На цей сайт завантажено 800 еталонних уроків, за допомогою яких вчитель може організувати для учнів освітній процес.
«Учителі, які розробляли уроки для Всеукраїнської школи онлайн, пройшли відповідний відбір. Матеріали були якісно та фахово перевірені за низкою параметрів. Це один із порятунків вирівнювання якості освіти», – зазначив Сергій Шкарлет.
Нагадаємо, що показники відвідуваності платформи «Всеукраїнська школа онлайн» продовжують зростати. За перший тиждень роботи відбулося понад 2 мільйони взаємодій із ресурсом. Станом на 11 січня цей показник сягнув 5 мільйонів.
0 Коментарів